Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Máte nápad jak zlepšit kulturní život? Přijďte zítra do DK Slavie

 
úterý, 31. května 2011, 15:35

Organizátoři projektu Budějovice kulturní chtějí zlepšit kulturní život v Českých Budějovicích. Pokud vás toto téma také zajímá, přijďte na zítřejší veřejné setkání do DK Slavie. O námětech, které veřejnost přednese, budou s účastníky diskutovat zástupci magistrátu a osobnosti pohybující se v oblasti kultury. Akce začíná v 17. 30.

„Již před několika měsíci jsme začali na open space setkáních diskutovat o problémech, které České Budějovice na poli kultury mají. Jedná se především o malé zapojení vysokoškolských studentů do kulturního života, také by určitě bylo dobré mnohem více využívat veřejný prostor, aby se sousedé navzájem potkávali. Máme tady dva velké festivaly během roku a tím to končí,“ vysvětluje vznik projektu koordinátor Ondřej Kašpárek. S nabídkou vypracování projektu oslovili náměstkyni primátora Ivanu Popelovou, která je podpořila. Projekt Budějovice kulturní, který skončí v červenci letošního roku, by v budoucnu mohl sloužit jako podklad pro zpracování koncepce rozvoje kultury v krajském městě. Statutární město České Budějovice jej proto podpořilo částkou 150 tisíc korun.

Inspiraci skupina lidí kolem Kašpárka získala v Plzni, podobný projekt tam byl již před dvěma lety úspěšně realizován.
Budějovický projektový tým tvoří koordinátor Ondřej Kašpárek, produkční Jana Tolnayová, analytik Rudolf Vodička, supervizorka Olga Škochová, která se podílela na plzeňském projektu a dohlížitelka ze strany zakladatele Ivana Popelová.
Ke spolupráci byli přizváni také zástupci kulturních subjektů (Jihočeské divadlo, Dům umění), zástupci Jihočeské univerzity nebo architektka Hanu Urbancovou, jež zastupuje veřejný prostor. Na projektu se dále podílí také Iva Sedláková z odboru kultury, Pavla Kuchtová z Českého rozhlasu a tajemník primátora Michal Bosák. Cestovní ruch zastupuje Jakub Kadleček ze společnosti DfK Group.

Informace od veřejnosti chce tým získat například formou dotazníků. „Chceme je umístit do klubů, kaváren, knihkupectví i knihoven, do míst, kde se schází lidé, kteří mají o kulturu zájem,“ řekla produkční Jana Tolnayová.
Lidé mohou využít také pocitovou mapu města.  Člověk do ní pomocí barevných lepítek zaznamená vztah k místům. „Vytipujeme tak místa, která lidé vyhledávají a kterým se naopak vyhýbají,“ domnívá se Kašpárek.

Autor: Magdalena Hladíková

 


 

Kam dál?

Na Českobudějovicku se našla válečná munice

úterý, 31. května 2011, 14:28

Munici z druhé světové války našel v pondělí večer šestapadesátiletý muž v lese u Včelné na Českobudějovicku. Policejní mluvčí...

Jihostroj odhalil posily! Ještě ale shání smečaře...

úterý, 31. května 2011, 01:07

České Budějovice – V úterý odpoledne pozval nejlepší český volejbalový klub do VIP prostorů restaurace Eden ve Sportovní hale v...

Pub Animals zahrají na Sázavafestu

sobota, 28. května 2011, 19:02

Veřejnost má do 6. června možnost v rámci soutěže Sázavafest Battle hlasovat o postupu jedné z více než 100 kapel do finále....

Noc kostelů přilákala v Českých Budejovicích stovky lidí

sobota, 28. května 2011, 12:03

Celkem 47 kostelů českobudějovické diecéze otevřelo v pátek večer své brány návštěvníkům, v Českých Budějovicích jich přišly...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.