Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Master´s Hammer a Nod Nod mohou k Břitvě přihodit i Anděla

 
sobota, 21. března 2015, 20:30

Jak to tak bývá, v první třetině roku se většinou bilancuje rok předešlý. Nejinak tomu není ani na hudební scéně. V dubnu budou předány ceny prestižního Anděla a už nyní jsou známy výsledky kultovní Břitvy, která se věnuje hlavně tvrdší muzice.

Dobrou zprávu pro všechny patrioty je, že i letos v Břitvě zabodovaly kapely z jižních Čech. Na prvním místě se v hlavní kategorii Album roku umístili s nemalým náskokem Master´s Hammer. Na šesté příčce pak skončili táborští Nod Nod, kteří se vyskytli i v kategorii Objev roku (druhé místo).

Master´s Hammer, jejichž předák František Štorm žije na Třeboňsku, byli od začátku horkým kandidátem na vítězství, ačkoliv minimálně v klatovských Asmodeus, kteří vloni přišli s velmi ceněnou deskou Past na Davida Kleinera, měli nemalou konkurenci. Nahrávka Vagus Vetus ale nakonec měla nemalou převahu, což potvrzuje, že návrat Master´s Hammer, kteří mají obrovské renomé i v zahraničí, měl před lety skutečně smysl.

Temná a těžce uchopitelná kapela Nod Nod za sebou v anketě nechala taková jména, jako jsou Ador Dorath či Endless. Není se čemu divit, táborští muzikanti produkují velmi zajímavou a neuchopitelnou muziku, která v posluchači zanechá hluboký zážitek, ačkoliv může být složité si k nim nalézt cestu. Hodně syrová a těžká záležitost, která potěší třeba i fanoušky Electric Wizard.

Jak bylo řečeno, Nod Nod se umístili i v kategorii Objev roku, kde prvenství získala kapela Hanba.

Zmínit bychom měli i další jihočeskou kapelu, jež atakovala přední příčky. Řeč je o budějckých Isacaarum, kteří na konci minulého roku ohlásili konec. A právě toto rozhodnutí skončilo na druhém místě v kategorii Zklamání roku.

Břitva, ve které hlasují desítky hudebních novinářů, se uskutečnila již počtrnácté. Výsledky byly vyhlášeny v sobotu 14. března v brněnské Melodce.

Ceny Anděl

Že Master´s Hammer a Nod Nod natočili opravdu skvělé a ceněné desky dokazuje i nominace v prestižním Andělovi. V kategorii Hard & Heavy jsou kromě Master´s Hammer zmínění Asmodeus a pražští doomaři Et Moriemur. Nod Nod se nacházejí ve škatulce Punk & Hard Core, kde dále nalezneme kapely Hanba a Boy.

Jihočeského zástupce máme ale i v kategorii Alternativní hudba. Řeč je o duu Kalle, které stejně jako Nod Nod pochází z Tábora. Jejich kazeta s názvem Live from the Room získala u kritiky samá vysoká hodnocení. Nahrávka zachycuje oba muzikanty v syrové podobě - bez zbytečný úprav a dodělků. Zkrátka tak, jako by vám hrála naživo v obýváku. Skutečně inspirativní a zároveň velmi příjemná nahrávka.

A jakou mají Kalle konkurenci? Dá se říct, že velkou, protože nominováni dále byli oblíbení Zrní a duo Tvrdý/Havelka. Ale tak to platí ve všech kategoriích...

Žánrové ceny se budou udílet 7. dubna v Paláci Akropolis. Jihočeši, držíme vám palce a už nyní jsme na vás pyšní!

 


 

Kam dál?

Café Klub Slavie zažije další filmový večer

pátek, 20. března 2015, 11:00

V sobotu 21. března čeká návštěvníky Café Klubu Slavie večer nabitý filmovou tematikou - Ples filmových masek. Nebude se ale...

Cinestar přidává do programu další čtyři novinky

čtvrtek, 19. března 2015, 08:04

Další filmové pecky nabízí od čtvrtka multikino Cinestar. Největším tahákem jsou dva akční americké filmy, rodiny s dětmi si ale...

Krabathor servíroval jednu klasiku za druhou. Natřískaná Slavie byla...

středa, 18. března 2015, 09:59

Člověkem zmítala nostalgie, ale také hrdost a možná i smutek, že za pár okamžiků bude po všem... Legendární Krabathor vyrazil po...

V Café Klubu Slavie vystoupí v pátek světová DNB hvězda Mind Vortex!

úterý, 17. března 2015, 15:51

Hvězda světové DNB scény, Mind Vortex z Anglie, přijede zbořit Café Klub Slavie v rámci březnového dílu Somersby Gangster...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.