Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Marathon se na velkém pódiu neztratili. Jejich bigbít bavil

 
pátek, 19. prosince 2014, 13:59

Vyhrát soutěž a následně vystoupit na budějckém náměstí v rámci adventního programu, to je pro dva roky starou kapelu jistě nemalá výzva. Ač byli kluci z Marathonu z Dolního Bukovska pod určitým tlakem, s postem headlinera Dne s Budějckou Drbnou si poradili se ctí.

ČTĚTE TAKÉ: AdventStar jim dala šanci vyniknout. A oni toho využili

Svým způsobem je to vzkaz všem producentům a organizátorům, kteří často sahají po stále stejných jménech a podepisují se tak na stagnaci tuzemské rockové scény. Marathon ve středu na náměstí dokázal, že i mladá krev dokáže zaujmout a velké pódium jí sluší.

Marathon se prezentuje jako punk/rock, ale defakto se jedná o přímočarý bigbít, který nemá daleko například k dnešnímu Harleji - pár akordů, jednoduchá struktura skladeb a sázka na zpěvné refrény. Pozor, tím tvorbu kapely neznehodnocuji, naopak si myslím, že hrají to, co se líbí široké skupině lidí.

Pozorné ucho mohlo během vystoupení zaznamenat mnoho chyb, ale to už k živákům patří. Důležité je, že Marathon měli „drajv“ a i přes svoji skromnost působili sebevědomě. Toliko potřebný základ již mají, evidentně si i našli vlastní tvář, hraní na velké scéně je také nemalá zkušenost...

ČTĚTE TAKÉ: AdventStar Marathon: Té šance si nesmírně vážíme!

Pokud kluci budou i nadále ve své muzice pokračovat, možná o nich ještě uslyšíme, ačkoliv je jasné, že v tomto stylu je už mnoho let jaksi „přehuštěno“. S pořádnou dávkou odhodlání se dá ale zvládnout leccos. Držíme palce!

I ostatní kapely, které se probojovaly na Den s Budějckou Drbnou, dokázaly, že potenciál mají. Největším překvapením byli asi českokrumlovští Element, kteří dokázali zaujmout hned několik generací. Holt klasický rock´n´roll neumírá!

 
 
 


 

Kam dál?

Jihočeské muzeum hostí výstavu tradičních řemesel

pátek, 19. prosince 2014, 13:30

Lidové tradice z našeho kraje ještě nevymizely. Přesvědčila se o tom i Budějcká Drbna, která navštívila budovu Jihočeského muzea....

Vánoční besídky nejsou jen plné trémy, ale i zábavy

úterý, 16. prosince 2014, 09:31

Téměř každý z nás si někdy prošel nějakou tou vánoční besídkou neb vznešeněji řečeno akademií. Znáte ten pocit, kdy se vám...

Některé jihočeské zámky se otevřou i v době svátků

neděle, 14. prosince 2014, 17:57

Některé hrady a zámky v Jihočeském kraji budou otevřené i o Vánocích. Lidé se mohou vypravit například do Nových Hradů,...

Krampusové rozpoutali v centru Kaplice peklo na zemi

neděle, 14. prosince 2014, 09:20

Ďábelský smrad, výskot dětí, rachot zvonů, ohňostroje... Démonické bytosti, krampusové, za kterými už nemusíte jezdit pouze do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.