Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

„Mám náušnice a obočí mý sestřenice,“ znělo Slavií

 
pondělí, 19. března 2012, 09:32

Budějcký Café Klub Slavie v pátek večer rozhýbala mladá, šílená a progresivní dvojice Čokovoko.

Samy se prezentují jako nejsyrovější a nejméně nadaná hudební skupina z Brna. Jsou charakteristické svými bizardními oblečky a snad ještě bizardnějšími texty. O kom je řeč? Budějcká Drbna se vydala na koncert této šílené dvojky, která si říká Čokovoko.

Adéla Elbel a Zuzana Fuksová, které na české hudební scéně působí již od roku 2006, přijely v pátek do českobudějovického Café Klubu Slavie představit svou vlastní hudbu. Od devíti hodin večerní se klub začal plnit a fanoušci netrpělivě očekávali, co si tyto dvě neobvyklé bytosti přichystají tentokrát.

A děvčata nezklamala. Adéla si to na pódium přifrčela asi v šestivrstvém kostýmu, jehož části postupně odkládala. Zuzana se oproti ní oblékla do šatů, ušitých z osušky s motivem kočky. Šílené kostýmky doplnily bláznivými tanečními kreacemi a pohotovým vtipem.

Klub byl naplněn. Lidé křepčili na ty nejbláznivější texty. A zazněly ty největší hity jako Čundrácká, Mám ráda a Etapy v životě ženy. Všechny tyto písně jsou k poslechu na CD s jednoduchým a výstižným názvem Hudba. Někomu to může připadat jako výsměch hudební scéně, ale holky to berou zcela s nadhledem.

Po koncertě Čokovoko následovala diskotéka. A jak se mladým raperkám líbilo v Budějovicích? „Budějovice jsou skvělé. Viděla jsem nádraží a tady za rohem je park,“ popisuje s nadsázkou jihočeskou metropoli Adéla. „Publikum bylo vstřícné, milé, veselé. Na Čechy bylo takové moravské,“ míní Adéla. Co na to její kolegyně? Stejně jako Adéla, i Zuzana viděla jen nádraží. „Ještě jsem tu jedla rizoto,“ chlubí se. „Publikum bylo překvapivě divoké,“ dodává brněnská raperka.

Foto: Jan Fau & www.cokovoko.cz

 


 

Kam dál?

Ve Velbloudu se tančilo do rytmů bubnů

sobota, 17. března 2012, 11:24

Nastalo druhé úterý v měsíci a v budějckém Mighty Baru Velbloud se konalo vystoupení orientálních tanečnic školy Intessar...

Chátrající kulturní ráj pro všechny nabírá druhý dech

čtvrtek, 15. března 2012, 09:05

KD Slavie se stala útočištěm lidí všech věkových kategorií. Kulturní a zábavné vyžití tu nalezne jak čtyřleté dítě, tak jeho...

SOUTĚŽ: Do Budějc v pátek zavítají metaloví Škwoři

středa, 14. března 2012, 12:06

Milovníci tvrdé muziky si v pátek přijdou v budějckém KD Vltava na své při koncertě známé kapely Škwor. Za třináct let v hudební...

Čokovoko rozjedou v Budějcích svou bizarní show

úterý, 13. března 2012, 13:52

Café Klub Slavie si pro své příznivce připravil opět hudební lahůdku. Dvě populární Brňačky Adélu a Zuzanu, které skrze hudbu a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.