Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Majáles opět probudí ulice Českých Budějovic!

 
neděle, 29. dubna 2012, 19:30

A je to tady zase! Velkoúžasný týden, kdy České Budějovice ožijí multikulturním festivalem, se koná už od roku 2004.

Budějovický Majáles se stal největší a nejnavštěvovanější kulturní akcí ve městě a jednou z největších v kraji. V minulém roce přivítal přes osm tisíc návštěvníků. Je zaměřen na cílovou skupinu ve věku 15 až 35 let. Na své si ale přijde kdokoliv, kdo se nevejde do této věkové skupiny.

Festival nabízí hudební, divadelní a street artovou dramaturgii a je pro všechny přístupný zcela zdarma. První část, od 30. dubna do 3. května, se uskuteční v klubech, kavárnách, čajovnách a ulicích města. Celá akce pak vyvrcholí dvoudenním open air programem na Sokolském ostrově.

A čím bude letošní Majáles jiný oproti těm minulým? Hlavní program na Sokolském ostrově bude v letošním roce dvoudenní, místo tradičního jednodenního. Vyroste na něm nejen hlavní pódium, ale také druhá, alternativní stage.

Piaristické náměstí, kde bývala v minulých ročnících umístěna menší hudební stage, letos namísto ní nabídne několikahodinové pásmo vystoupení pouličních umělců. Letošní ročník festivalu přinese celou řadu zcela nových akcí – mezi ně patří autokino pod Dlouhým mostem, cestovatelská promítání, videomapping a řada workshopů (fotografický, divadelní, výtvarný, taneční), do kterých se budou moci zájemci pod vedením zkušených umělců aktivně zapojit.

Výrazně se také změnil systém volby krále Majálesu. Nejvýznamnějším kritériem hodnocení bude míra zapojení školy kandidáta či kandidátky do programu festivalu. Bude tak dosaženo větší míry objektivity a zároveň sami studenti dostanou možnost obohatit majálesový program svými vystoupeními.

A na co se tedy návštěvníci mohou konkrétně těšit? Tady je malý výběr. Z hudby jsou to Princess Chelsea (Nový Zéland), Tata Bojs (ČR), Jazzsteppa (Anglie / Izrael), The Feud (Anglie), Rocky Leon (USA), Giantree (Rakousko), MIDI LIDI (ČR), Puding pani Elvisovej (Slovensko), Luise Pop (Rakousko), WWW (ČR) a mnoho dalších. Divadelní dramaturgie nabídne Continuo, Divadlo Líšeň, Divadlo Feste, Buchty a Loutky, Kašpárek v rohlíku, Divadlo DNO, Divadlo na cucky a další.

Dále se návštěvníci mohou těšit na volejbalový turnaj, průvod masek, Slam Poetry, studentské výstavy, cestovatelské projekce, umělecké workshopy, módní přehlídku, vernisáže a výstavy, filmové a fotografické promítání, Dark Side od Majáles (vystoupení desítek místních kapel) a další.

V rámci festivalu Budějovický Majáles se představí více než 120 umělců a proběhne řada doprovodných akcí. Podrobný program je dostupný na oficiálním webu akce a facebookové stránce festivalu.

 


 

Kam dál?

Výstava Slavné vily představuje i objekty v Budějcích

pátek, 27. dubna 2012, 06:07

Slavné vily ve slavné vile. To je základní charakteristika zajímavé výstavy, která potěší nejen znalce historie a architektury....

SOUTĚŽ: Vyhrajte lupen na PSH a Monkey Business!

čtvrtek, 26. dubna 2012, 11:05

Unikátní turné PSH a Monkey Business se přehouplo do druhé poloviny a pomalu se blíží ke svému závěru. Jednou z posledních...

Do Café Klubu Slavie vtrhne Vltava! Vyhrajte vstupenky

středa, 25. dubna 2012, 13:00

Uplynuly již dva roky od doby, kdy česká hudební scéna zažila návrat jedné z nejoriginálnějších tuzemských kapel. Skupina Vltava...

Troška bude u Budějc točit novou komedii Babovřesky

středa, 25. dubna 2012, 12:17

Už 22. května začne scénárista a režisér Zdeněk Troška v jižních Čechách natáčet nový film Babovřesky ... aneb z dopisu venkovské...

 

Komentáře

Bezedný Frank
Bezedný Frank

Tak uvidíme co mě letos pobaví. :-)

pondělí, 30. dubna 2012, 10:27
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.