Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Mádl o hrdinech Vejšky: „Děti, které potřebují přes držku“

 
neděle, 26. ledna 2014, 12:12

Na plátnech kin se v minulých dnech objevil zbrusu nový český film od režiséra Tomáše Vorla. Slavnostní premiéru Vejšky v budějckém multikině CineStar přijeli ve čtvrtek uvést herci Jiří Mádl, Tomáš Vorel junior, Eva Josefíková a sám režisér Tomáš Vorel.

Vejška je volným pokračováním kultovního snímku Gympl. „Druhý díl Gymplu jsem rozhodně neplánoval. Vyplynulo to tak nějak samo. Já osobně nesnáším pokračování. Je paradoxem, že peníze se sháněly lépe na Gympl, ač se jednalo o nezavedený snímek,“ komentoval Tomáš Vorel starší.

Film pojednává o dvou kamarádech ze střední školy, které pojí silná vášeň pro ilegální malování graffiti. „Ve snímku dochází k přerodu hlavních hrdinů. Petr Kocourek - Tomáš Vorel junior - se hlásí na UMPRUM, nepije, nekouří a snaží se sekat latinu. Na rozdíl od Michala Kolmana - Jirky Mádla - kterého zkazily peníze jeho bohatého otce. Ten si užívá univerzitního života plným douškem. Stal se z něj hajzl první třídy. Střídá holky, zkouší drogy, nemá úctu před nikým a ničím,“ popisoval charakter hlavních hrdinů režisér Vorel.

Vejška řeší zajímavé téma pražských writterů. Adrenalin a dobrodružství, které zažívají filmové postavy, si však hlavní hrdinové na vlastní kůži nevyzkoušeli. „Za celý film jsme drželi sprej v ruce tak asi dvakrát. Jednou jsme byli na akci, ale byla hrozná zima, a tak jsem zase jel domů. Pasta Oner (český výtvarník zabývající se graffiti - pozn. autorky) připravoval návrhy graffitů a my je pak s Tomášem jen vybarvovali,“ podělil se o svou malířskou zručnost Jirka Mádl.

Premiéru filmu v Budějcích podpořila svou účastí i nadějná herečka Eva Josefíková, která ve filmu ztvárnila krásnou a vypočítavou Julii. „Eva je budoucí hvězda. Nejenže je krásná, ale umí i hrát, což nebývá moc častá kombinace,“ řekl režisér Tomáš Vorel.

Paradoxem je, že ve filmu Eva hraje přítelkyni Tomáše a ve skutečnosti je partnerkou Jirky Mádla. „Bylo zajímavé vidět svojí holku, jak se líbá s mým nejlepším přítelem... ale v pohodě. Neměl jsem s tím problém,“ smál se Jirka při otázce, kterou mu položila Adéla Jirkalová, moderátorka rádia Kiss Jižní Čechy, při slavnostním uvedení snímku na budějcké filmové plátno.

Během premiéry v CineStaru mohli diváci vyhrát trička a CD se soundtrackem z Vejšky za nejtrapnější a nejlepší otázku na přítomnou delegaci. Režisér Vorel nezapřel svůj komický talent a hned při svém entrée zahrál komedii, díky které se diváci dobře naladili na očekávané filmové představení.

Recenzi filmu přinese Budějcká Drbna na začátku příštího týdne.

 


 

Kam dál?

Radniční výstavní síň je plná roztomilých dětských prací

pátek, 24. ledna 2014, 18:36

Byl to zajímavý rok. Vznikl slavný fotbalový klub AC Sparta Praha, v Košicích začala jezdit první parní tramvaj a ženy v Coloradu...

12 let v řetězech: Bič švihá, maso se trhá a emoce pracují

pátek, 24. ledna 2014, 13:50

Černý muž pod bičem otrokáře žil... Zná to každý, kdo byl alespoň jednou na táboře, nebo se učil hrát na kytaru. Pěkná písnička,...

SOUTĚŽ: Vyhrajte lupeny na Dětský maškarní karneval

pátek, 24. ledna 2014, 13:10

Nevíte, kam v nevlídném sychravém počasí, jaké právě venku panuje, vyrazit s dětmi? Budějcká Drbna má pro vás tip na víkend! Tuto...

Budějce v květnu ožijí Majálesem již pojedenácté

čtvrtek, 23. ledna 2014, 20:43

Více než sto akcí na třiceti scénách v centru města návštěvníkům nabídne jedenáctý ročník Budějovického Majálesu. Mimo hudby a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.