Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lodě jsou na vodě!!!

 
středa, 1. června 2011, 16:31

Jak už jsme vás informovali, 11.června 2011 bude zahájena lodní doprava na trase České Budějovice – Hluboká nad Vltavou. Přepravu cestujících budou zajišťovat 2 lodě a to: VOJTĚCH LANNA a ALTONA. Jde o tytéž lodě, které jsme zmiňovali v předchozí reportáži, týkající se lodní dopravy, pouze loď PRESSTON byla slavnostně přejmenována na VOJTĚCH LANNA.

Základní podmínkou pro vyplutí lodí je samozřejmě jejich spuštění na vodu. Dosud totiž obě lodě byly  v suchém doku na letišti v Hosíně, kde probíhaly nezbytné opravy. A jak převoz a spuštění na vodu probíhalo? Budějcká Drbna vše sledovala za vás a pro vás!

Akce  začala dnes (1.6.2011) v 8 hodin ráno. Mohutné jeřáby začaly nakládat na kamiony obě lodě. Nejdříve naložily větší z lodí, VOJTĚCHA LANNU a jako druhou menší ALTONU. Ta se také hned sama vydala na cestu z Hosína do Hluboké - Zámostí.

Píšeme záměrně „sama vydala“, protože její  převoz se vzhledem k menším rozměrům mohl uskutečnit bez asistence policie. To se ovšem netýkalo VOJTĚCHA LANNY. Tato loď se bez pomoci Policie ČR převézt nedala, protože zabírala celou vozovku a díky své šířce zasahovala i stromy podél trasy převozu.. Posádka lodi tak musela být při převozu na "palubě" a ořezávat větve stromů, které převozu bránily.

Ještě před tím, než obě lodě dorazily k břehu Vltavy, musely se také přemístit jeřáby, které   lodě sputily na vodu. Díky precizní práci jeřábníků a techniků proběhlo spuštění lodí na vodu hladce, jediným zanedbatelným problémem bylo prasknutí skla bočního okna lodi Vojtěch Lanna.

Slavnostního okamžiku se kromě posádek lodí, jejich majitele  Štěpána Macharta a řidičů jeřábů a kamionů zúčastnil i starosta Hluboké nad Vltavou, senátor Ing.  Tomáš Jirsa. Společně se Štěpánem Machartem pokřtili loď novým jménem – Vojtěch Lanna.V 15. 00 byla akce  ukončena a důkazy o jejím úspěšném průběhu se odrážely ve vodní hladině řeky Vltavy...

Autor: Bezedný Frank, Hawky, Askew X

Všechna videa naleznete na našem youtube kanálu ZDE!!

Fotoreport naleznete na našem facebook profilu  Budějcká Drbna

Výtažek nejlepších fotek z této akce naleznete na ZDE!!
 

 


 

Kam dál?

Volejbalisté Slovanu Č.Budějovice v kvalifikaci o KP1

středa, 1. června 2011, 09:38

Volejbalisté Slovanu České Budějovice, kteří mají svoji základnu ve Stromovce si v úterý 31.5. 3 kola před koncem soutěže...

Máte nápad jak zlepšit kulturní život? Přijďte zítra do DK Slavie

úterý, 31. května 2011, 15:35

Organizátoři projektu Budějovice kulturní chtějí zlepšit kulturní život v Českých Budějovicích. Pokud vás toto téma také zajímá,...

Na Českobudějovicku se našla válečná munice

úterý, 31. května 2011, 14:28

Munici z druhé světové války našel v pondělí večer šestapadesátiletý muž v lese u Včelné na Českobudějovicku. Policejní mluvčí...

Jihostroj odhalil posily! Ještě ale shání smečaře...

úterý, 31. května 2011, 01:07

České Budějovice – V úterý odpoledne pozval nejlepší český volejbalový klub do VIP prostorů restaurace Eden ve Sportovní hale v...

 

Komentáře

  Hemi
Hemi

Minulý víkend jsem si užil v jedné ze zátok Vltavy pod Poněšicemi.Jedno z mála míst, kde se člověk může stát součástí přírody a tzv. se nabíjet a to i když prší. Asi i tato místa brzy doznají zániku, protože plavební řád lodí, není ničím jiným, než busem na vodní hladině. Na jednom břehu cyklistická stezka a středem toku lodní trasa,hmmmmm, neměli bychom si vytvářet spíš opak?

čtvrtek, 2. června 2011, 14:36
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.