Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Light show na kolejích přilákala tisíce diváků

 
čtvrtek, 18. dubna 2013, 13:53

Jihočeská univerzita se probírá k životu. Důkazem toho byla úterní Light show, která na hodinu rozzářila okna koleje v univerzitním kampusu. Unikátní světelné představení, které se již uskutečnilo v Brně a dnes se chystá i v české metropoli, dorazilo do Budějc úplně poprvé.

Excelent Kolej roku 2013 přinesla do jihočeské metropole kombinaci světelných efektů, jichž dosáhla instalací lamp do kolejních pokojů. Světelné efekty doprovázely melodie známých písní.

Celý program odstartoval po osmnácté hodině vystoupením studentských kapel ATD a Narttu. Počasí přálo, a tak se kampus univerzity rychle zaplnil. Samotná světelná show vypukla krátce po setmění. Kolejní budova umožnila využít plochu 10 x 11 oken.

Areál Jihočeské univerzity ten večer přivítal až pětitisícový dav diváků. Vedle koleje, na níž byla show realizována, pořadatelé postavili speciální stage, ze které celou akci uváděl známý moderátor Kazma. Toho zná většina lidí z jeho pořadu One Man Show nebo vysílání Fajn Radia.

Light Show je ale především spojena se soutěží o nejlepší vysokoškolskou kolej roku. Studenti hlasují pro koleje, s nimiž jsou spokojeni nejvíce.

„Celkově se mi světelná show líbila, ale některé pasáže byly docela nudné. Nejvíc u mě zabodovaly animace z různých filmů a starých počítačových her,“ řekla jedna ze studentek a návštěvnic akce Petra Hromková.

Obecně byly ohlasy různé. Někomu to připadalo dlouhé a nezáživné, jiní byli nadšeni. Po skončení akce se studenti přesunuli do nedalekého klubu, kde se rozjela after party.

Hořké probuzení ale přišlo ráno. Organizátoři poněkud podcenili přípravu odpadkových košů a popelnic, a tak byl celý kampus doslova zasypán pivními kelímky. Na Facebooku se následně rozhořela diskuze na téma špatná organizace versus nevychovaní studenti. Nakonec ale vše dobře dopadlo.

Jiří Váňa, vedoucí útvaru vnějších vztahů a komunikace Jihočeské univerzity, následně uvedl oficiální stanovisko univerzity. „Úklid po akci byl dle předchozí domluvy zástupců univerzity a pořádající společnosti Studenta media, s.r.o. zajišťován univerzitou. Úklid proběhl přesně podle domluvy v čase kratším, než který byl původně vymezen. Jak se mohl každý přesvědčit, dotčená plocha i okolní prostory byly ve středu v 11 hodin kompletně uklizeny a uvedeny do původního stavu. Další den byl tedy kampus opět jako vymetený a připravený na další akci.“

 


 

Kam dál?

Proti rasismu budou bojovat kulturním programem

čtvrtek, 18. dubna 2013, 08:21

Evropský den akcí proti rasismu je zábavné odpoledne s doprovodným programem, kterého se mohou zúčastnit děti i dospělí. Akce se...

Jihočeský balet uvede komponovaný večer Na scénu!

středa, 17. dubna 2013, 08:30

Komponovaný večer Na scénu! uvede v pátek večer od 19 hodin v premiéře Jihočeský balet. Vystoupení je složené z choreografií...

Radniční výstavní síň patří školním výtvorům

úterý, 16. dubna 2013, 08:52

Ještě do čtvrtka potrvá ve výstavních prostorách budějcké radnice souhrnná prezentace činnosti Základní školy Matice školské s...

Tancem v tichu studenti pomůžou dětem

pondělí, 15. dubna 2013, 09:52

Už jste slyšeli, co je to Silent party? Jsme studentky Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity a v rámci školního projektu právě...

 

Komentáře

Zdeněk Solfronk

Když si odmyslíte že leží lidské exkrementy i kolem menzy dnes tak fakt dobrý!!!!

čtvrtek, 18. dubna 2013, 21:38
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.