Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Létu v Hluboké nad Vltavou vládne hudba

 
úterý, 30. července 2013, 08:33

Nejen turisté, ale také hudba ovládá v letní sezoně Hlubokou nad Vltavou. Minulou středu byl slavnostním koncertem zahájen Hudební festival Hluboká 2013.

V sále Alšovy Jihočeské galerie v premiérovém koncertu předvedl své umění houslový virtuos Václav Hudeček. Právě AJG je hlavním místem konání koncertů 57. ročníku festivalu.

Úctyhodný počet ročníků vznikl díky spojení festivalu pořádaného už 40 let Alšovou jihočeskou galerií a festivalu Hudební léto Hluboká, který má za sebou 17 let.

Se spojením obou festivalů seznámil diváky v úvodním proslovu Petr Píša, jeden ze dvou organizátorů festivalu - druhým je AJG.

„Jsem velmi rád, že díky nabídce ředitele Alšovy jihočeské galerie Aleše Seiferta na spojení obou festivalů našla hudba v AJG spolehlivé zázemí, včetně jistoty, že nám koncerty nezmoknou, tak, jako se někdy stávalo na původním místě konání festivalu, na zámeckém nádvoří,“ uvedl Petr Píša a zároveň vyjádřil přání, aby hudbymilovní příznivci festivalu našli v programu co nejvíce zajímavých koncertů.

Hudební festival Hluboká mimo jiné přinese koncert Felixe Slováčka, Jiřího Pavlici a Hradišťanu, Ondřeje Havelky a Melody Makers, Jiřího Korna a 4TETu a dalších.

 


 

Kam dál?

Kytarové tóny rozezní festival Central Park Slavie

středa, 24. července 2013, 09:28

V těchto dnech pokračuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie akce s názvem Central Park Slavie. Minulý týden byl první...

Na divadlo s Václavem Vydrou můžete vyrazit zadarmo

úterý, 23. července 2013, 17:28

Fanoušci dobrého divadla se můžou už nyní těšit na čtvrteční večer. Od 19 hodin na pódiu divadelního sálu DK Metropol uvidíte...

Na slavnosti do Holašovic míří rekordní počet vystavovatelů

pondělí, 22. července 2013, 15:11

Rekordní počet vystavovatelů se představí od pátku na třídenních Selských slavnostech v Holašovicích na Českobudějovicku. Podle...

Výstava Warholových děl obsahuje také kopie

pondělí, 22. července 2013, 09:43

Expozice obrazů Andyho Warhola v Hluboké nad Vltavou se skládá i z kopií děl slavného umělce. Alšova jihočeská galerie, která...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.