Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letošní Mezinárodní den památek v Budějcích bude zaměřen hlavně na věže a věžičky

 
středa, 15. dubna 2015, 07:39

K Mezinárodnímu dni památek se v sobotu 18. dubna připojí také Budějce. Některé památky tak budou opět zpřístupněny široké veřejnosti zdarma. Chybět nebude ani doprovodný program.

„Výročí 750 let od založení Českých Budějovic s podtitulem královské město plné věží připomene i tento den. Novinkou oproti minulým rokům je rozšíření nabídky komentovaných prohlídek, protože o ně byl vždy velký zájem. Letos se tak mohou návštěvníci podívat zcela nově až na krovy kostela Obětování Panny Marie a Dominikánského kláštera. Na veškeré komentované prohlídky je ale třeba mít včas rezervovanou vstupenku přes CBsystem,“ upozorňuje primátor Jiří Svoboda.

Komentované prohlídky budou čtyři - prohlídka radnice s kostýmovaným průvodcem a výstupem na dvě věže (celkem šestkrát během dne), prohlídka krovů kostela Obětování Panny Marie a Dominikánského kláštera (třikrát), prohlídky městem Křížem krážem s památkářem (šest speciálních prohlídek) a historické putování městem pro rodiny s dětmi (v 9:30 a 14:30).

Prohlídky města s památkáři budou mít následující bloky: Věže a bašty městského jádra, Za věžemi a věžičkami proti proudu Mlýnské stoky, Věže a věžičky v architektuře města, Od domů s právem várečným až po založení Budvaru, Slavné stavby s věžičkou postavené stavitelem Jakobem Stabernakem a Historie špitálů a nemocnice, aneb proč má nemocnice věžičku.

Volně přístupných objektů bude hned několik. Můžete navštívit například Rabenštejnskou věž, Gloriet Biskupské zahrady, kostel Svaté rodiny či kostel Panny Marie Růžencové.

 
 
«
Osobní údaje
 
 
 


 

Kam dál?

Ať se dobré děje. V Budějcích vystoupí Szidi Tobias

úterý, 14. dubna 2015, 17:38

Členka bratislavského divadla Astorka Szidi Tobias dorazí již zítra do Domu kultury Metropol a svým pěveckým vystoupením...

Mig 21 nebo Robert Balzar Trio. To vše a mnohem víc v Budějcích

úterý, 14. dubna 2015, 14:32

Tento týden nebudete vědět, v jakém klubu či kulturních prostorech máte dřív brát za kliku. Budějcká kultura kvete spolu s...

GLOSA: Rudolf Hrušínský vháněl slzy do očí, uměl rozesmát i způsobit...

pondělí, 13. dubna 2015, 16:50

Na dnešní den připadá jedno smutné výročí... Ačkoliv není nikterak kulaté, jistě stojí za připomenutí. Před 21 lety zemřela jedna...

FOTO: Zahájení zámecké sezony v Českém Krumlově

pondělí, 13. dubna 2015, 11:20

V sobotu 11. dubna 2015 proběhlo, za značného zájmu přihlížejících, slavnostní Zahájení zámecké sezony, které bylo na téma:...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.