Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní setkání okoření bretaňsko-česká skupina Bran

 
pátek, 27. července 2012, 13:58

Také v měsíci srpnu pokračuje projekt s názvem Letní setkání aneb Slavie Summer Weeks. Jedná o kulturní a zábavný program, který se koná v prostorech letní scény Spolkového a kulturního domu Slavie v Českých Budějovicích od 2. července do 31. srpna a je realizován díky grantu od Jihočeského kraje a financováním z vlastních i dalších zdrojů.

„Stejně jako v červenci, tak i v srpnu se budeme každý týden věnovat jednomu společnému tématu,“ předesílá David Matějíček z Café Klubu Slavie.

První týden od 31. července do 4. srpna bude mít atmosféru keltského svátku Lughnasad. V Ateliérech si příchozí vyzkouší bodypainting a stavění menhirů, na pátek 3. srpna bude přichystána slavnostní hostina boha Lugha s ochutnávkami.

„Tu zakončí koncert skupiny Bran, která zahraje písně ovlivněné starými bretaňskými legendami, dobrodružstvím, tancem a melancholií,“ připomněl Matějíček jednu z nejzajímavějších událostí projektu.

Následující týden se přesuneme do Anglie a Irska. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční čaj o páté, točený Guiness a v pátek 17. srpna i na novou českobudějovickou bluesovo-rockn'rollovou formaci Mustang Blues Ride.

Na středu 15. srpna je připraven Open Mic, tedy scéna otevřená všem místním umělcům. „Zájemci by měli kontaktovat pořadatele do 10. srpna na emailu info@klubslavie.cz,“ upozornil David Matějíček.

V předposledním srpnovém týdnu podnikneme cestu kolem světa. Děti čeká nabitý program, každý den se ocitnou na jiném kontinentu. Afriku přiblíží výstava fotografií a přednáška cestovatele Jana Bretta, Austrálii zase workshop na didgeridoo či bubenický workshop, Evropu zastoupí v pátek 24. srpna Studio dell'Arte se svou hrou Romeo a Julie aneb kašpárek v Londýně a Ameriku následně projekce dokumentu Studio dell'Arte v New Yorku (1999).

Závěrečný týden od 27. do 31. srpna má podtitul Art Week a je věnovaný současnému umění v jeho různých podobách. „Začínáme filmovým maratonem prací studentů Filmové školy v Písku, představí se mladí budějovičtí designeři a okolí Slavie ozdobí street art,“ uvedl jeden z organizátorů.

Letní setkání vyvrcholí 31. srpna velkým koncertem, na němž zahrají kapely Oni, Rozkrock, After Hours a Playbox. V samém závěru se bude promítat dokument Artweek, který budeme v průběhu celého týdne natáčet.

Podrobný program opět naleznete na webu Café klubu Slavie. Všechny akce se konají v altánu ´Pod Kaštany‘, přilehlém prostoru a Café klubu, v případě nepřízně počasí se přesouvají do klubu či velkého sálu Slavie. „Vstupné na všechny akce je zadarmo,“ doplnil příjemnou informaci Matějíček.

Foto: www.keltskahudba.cz

 


 

Kam dál?

Tradiční lidová slavnost na holašovické návsi se vydařila

úterý, 24. července 2012, 10:05

Malebná vesnička nedaleko Českých Budějovic nalákala tisícovky lidí k návštěvě patnáctých Holašovických selských slavností, které...

Bohemia Jazzfest nepřerušil ani intenzivní déšť

neděle, 22. července 2012, 13:52

Předposlední štací proslulého jazzového festivalu se staly v sobotu 21. července České Budějovice. Počasí však bylo k této...

Film o striptérech rozvášnil dámské publikum

úterý, 17. července 2012, 10:38

Prázdninový mejdan něžného pohlaví v multikině CineStar se vydařil na jedničku. Sedmá Dámská jízda nadělila přítomným ženám...

Slavnosti v Holašovicích zakončí pohodový třetí letní týden

pondělí, 16. července 2012, 14:12

Jarmarků není nikdy dost a proto po úspěšném Borůvkobraní na nás tento týden čekají Selské slavnosti Holašovice a to již patnáctý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.