Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní kino v Háječku letos končí. Bylo by ztrátové

 
úterý, 28. června 2011, 09:26

Promítání pod širým nebem se pro obyvatele krajské metropole stane od letošního roku pouhou vzpomínkou. Kino navštěvovalo málo lidí a náklady na projekci stále rostou. Biograf Háječek, které provozuje stejně jako kino Kova Jan Turinský, totiž nedisponuje digitalizovanou promítací technologií a tak může divákům nabízet pouze klasické pětatřicetimilimetrové filmy.

Takových je ale v distribuční síti málo, ty zajímavější navíc uvedou dříve multikina. Pokud by se kino dál provozovalo, došlo by ke ztrátě kolem 130 tisíc korun. Rada města České Budějovice proto na svém posledním zasedání schválila ukončení jeho provozu. „Není to zanedbatelná částka vzhledem k tomu, že město České Budějovice uděluje roční dotaci 1 200 000 korun panu Turinskému na provoz kina Kotva a letního kina Háječek. Letní kino dosud nevykazovalo ztrátu a pokrylo režii ze vstupného, pro letošní rok to ale tak nevypadá,“ uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová. O dalším osudu letního kina v Háječku zatím není rozhodnuto, podle náměstkyně ale město neuvažuje o jeho prodeji. Přírodní amfiteátr v centru města se spíše otevře pro různé kulturní akce.

Společný provoz kina Kotva a letního kina v Háječku zasáhla negativně další skutečnost, kterou provozovatel nemohl ovlivnit. Kino Kotva je zapojené do projektu Europa Cinemas, z něhož může ročně získat dotaci ve výši kolem deseti tisíc EUR. Podmínkou pro získání této dotace je však promítání filmů z evropské produkce, které zaplní minimálně padesát procent nabídky kina. Českobudějovické kino Kotva ale momentálně o dotaci přichází, neboť čeští distributoři neobjednávají dostatečný počet evropských filmů.

V minulém roce tak poklesl počet promítaných evropských zahraničních filmů v kině z 32% na 20%, minimální hranice pro přiznání dotace činí 25%. Provozovatel Jan Turinský proto požádal radu města o finanční příspěvek, který by nahradil chybějící evropskou dotaci. Rada města ale kinu peníze navíc přiznat odmítla, v současné době totiž dává město na provoz Kotvy částku 1,2 milionu ročně. Konečné slovo ohledně financování nyní bude mít zastupitelstvo.

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

 


 

Kam dál?

Drbna na vodě - soutěž

úterý, 28. června 2011, 08:14

Když už se někdy někomu něco slíbí, mělo by se to dodržet. No a protože jsme slíbili, tedy v případě, že fotky s přelepenými ústy...

Titul Maturantka Roku byl již podruhé udělen v Budějcích

pondělí, 27. června 2011, 17:09

Správná drbna všechno ví, správná drbna u ničeho nechybí. Proto Budějcká drbna nemohla chybět u vyhlášení výsledků soutěže o...

Noční můra některých nastávajících maminek? Odběr plodové vody!!!

pondělí, 27. června 2011, 10:06

Mé doposud klidné a spokojené těhulkování v druhém trimestru bylo překaženo tzv. ,,triple testem“ (laboratorní metoda k zjištění...

Rekonstrukce ulic v Suchém Vrbném se opozdí

pondělí, 27. června 2011, 09:50

Nový povrch na vozovkách i na komunikacích pro pěší, kompletní rekonstrukce inženýrských sítí a nové veřejné osvětlení. Tak budou...

 

Komentáře

Rene Mugl

No a je to tu zase...podle fotek absolutně zanedbané skoro by člověk řek že to nikdo nepoužíval....je to rarita stačilo by zainvestovat do technologie a někoho kdo by to pořádně vedl ideální místo na konání různých akcí a promítání ...ale město si bude hrát s lodičkama ... a co pozemek lukrativní místo to bude férově nabídnuto na odkup zbohatlíkům.

čtvrtek, 30. června 2011, 10:07
 
 
Bezedný Frank
Bezedný Frank

Tato situace se dá zase řešit naprosto jednoduše. Kino + Prostor pro pořádání akci = při nejhorším 0. Jo a kluci z lapáku by si aspoň něco poslechli :-)

úterý, 28. června 2011, 09:50
 
 
Frank Flint
Frank Flint

Zajímavé, kdekoliv v republice se na takových místech koná nepřeberné množství fesťáků!

úterý, 28. června 2011, 09:47
 
 
Hawky
Hawky

To někoho cosi osvítilo? V takovémhle prostředí se už dávno mělo konat množství kulturních akcí města jako doplněk ke kinu. Ale to by je někdo musel zorganizovat.....a to je práce.

úterý, 28. června 2011, 09:41
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.