Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní kino Háječek přivítalo první diváky Obecnou školou

 
neděle, 14. července 2013, 09:44

Uplynulé letní dny přinesly kromě pouličních nepokojů i trochu kultury. V Háječku začalo ve čtvrtek promítat letní kino, které odstartovalo sezonu známým filmem Obecná škola z roku 1991.

Už před čtvrteční devátou hodinou večerní se začali v parku u řeky scházet první nedočkavci. Promítání mělo začít v půl desáté, ale čekalo se na úplné setmění.

Do kina pod širým nebem ve čtvrtek dorazilo okolo tří stovek lidí. „Jejich reakce jsou pozitivní. Jsou hlavně rádi, že promítáme zadarmo,“ říká provozovatel kina Jan Turinský.

Letní kino bude promítat do konce prázdnin, a to každý čtvrtek a pátek. Na programu jsou jak notoricky známé staré snímky, jako třeba Vrchní prchni, ale i novější filmy, mezi něž patří třeba animovaný snímek z roku 2011 Kung Fu Panda 2.

Za omezenější repertoár může chybějící digitalizace. Technologie kina umožňuje pouze promítání starých 35milimetrových filmů. Na druhou stranu není nic příjemnějšího, než si sednout pod letní oblohu s točeným pivem a užívat si starou českou klasiku na velkém plátně.

Je třeba si ale místo pro posezení vybrat pečlivě, jelikož se zvuk na některých místech rozléhá a divák pak slyší trojnásobnou ozvěnu.

Vstup zdarma je sice příjemná změna, ale každý ví, že nic není zadarmo. Prázdninový provoz letňáku v režimu promítání dva dny v týdnu stojí 204 tisíc korun.

„S tímto režimem počítáme i pro další roky, dokud nedojde k úpravě stávajícího objektu. V letošním roce proběhla ideová architektonická soutěž a na jejím základě i anketa o tom, co by dál v parku Háječek mělo být,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Podle ní lze říci, že Budějovičtí chtějí zachovat klidný charakter parku, a ne příliš ho doplňovat nějakými aktivitami. V požadavcích je hlavně zmiňováno vybudování dětského hřiště, zpřístupnění břehů Vltavy a Malše a nějaké sezonní multifunkční zařízení.

Všechny tyto podklady budou sloužit k další specifikaci zadání pro případné zpracování jednotlivých projektů dílčích úprav. „Tomu ale ještě musí předcházet diskuse s příslušnými odbory a organizacemi a s Jihočeským krajem, který je vlastníkem hvězdárny,“ dodává ještě Popelová.

 


 

Kam dál?

Letňák v příštím týdnu zahájí promítání zadara

neděle, 7. července 2013, 17:56

Po událostech posledních dní, kdy všechny obyvatele Budějc zajímaly zejména události okolo demonstrací jsme rádi, že můžeme...

Tři sestry zahrají na Holkově. Vyhrajte lístky!

středa, 3. července 2013, 19:12

Jestli patříte mezi fanoušky Fanánka, Magora a Supice, určitě byste neměli v pátek večer od 20 hodin chybět na Letním parketě...

Divadlo Járy Cimrmana zahrálo České nebe bez Svěráka

středa, 3. července 2013, 14:11

Jan Amos Komenský, Jan Žižka, Karel Havlíček Borovský, svatý Václav, Praotec Čech nebo Babička. Že vám tato jména něco říkají?...

Umělci předvedli své nadání v ulicích města

úterý, 2. července 2013, 11:32

Centrum Českých Budějovic minulý týden oživili pouliční umělci, kteří po dva dny předváděli své dovednosti pod širým nebem....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.