Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní kino bude až do rekonstrukce parku promítat zdarma

 
středa, 29. května 2013, 19:16

Zatímco dlouhodobou budoucností parku Háječek se v minulých měsících zabývala architektonická soutěž, vedení města řešilo, co bude dál s tamním letním kinem. Radní nakonec rozhodli, že provoz Letního kina Háječek bude zachován jako součást letní kulturní nabídky.

Jelikož dostupná technologie umožňuje pouze promítání starých 35milimetrových filmů, kterých je v archivech široká nabídka, bude možné sestavit zajímavý program.

„Proto jsme se rozhodli zpřístupnit letní kino zdarma, jako protiváhu toho, že nebude nabízet horké novinky. Lidé mohou do kina bez starostí přijít, posedět, pobavit se a zase klidně odejít,“ poznamenal primátor Českých Budějovic Juraj Thoma.

Kino bude otevřené a volně přístupné od července do srpna dvakrát týdně. Náklady za celé léto při této pravidelnosti promítaní budou činit 204 tisíc korun.

Ve stejném režimu bude letní kino fungovat pravděpodobně až do doby, než dojde ke kompletní rekonstrukci Háječku.

Jednou z podmínek architektonické soutěže na budoucí podobu parku bylo právě zachování funkce letního amfiteátru, který však bude subtilnější a také víceúčelovější než ten stávající.

„Rád bych také pozval k návštěvě parku Háječek, jež díky rekonstrukci mobiliáře, kašny a sadovým úpravám přežil tak řečeno svou klinickou smrt. Z někdejšího temného a nevlídného místa je nyní atraktivní a příjemné místo pro vycházku nebo piknik. Mám z toho velkou radost,“ dodal Thoma.

 


 

Kam dál?

Slavie zve na setkání s členy projektu Plzeň EHMK 2015

úterý, 28. května 2013, 16:06

Zajímavou debatu nabízí již dnes od 17 hodin Café Klub Slavie. Zavítají sem vedoucí členové projektu Plzeň 2015 - Evropské hlavní...

„My máme silný refrén jak hovado!“ zpívali Horkýže slíže

úterý, 21. května 2013, 17:42

Čtvrteční večer to v KD Vltava vřelo jako v úle. Ze všech koutů jižních Čech se sem sjeli fandové slovenské kapely Horkýže slíže,...

Jedna z nejnadanějších českých kapel vystoupí ve Slavii

úterý, 21. května 2013, 08:13

Skupina, která od svého vzniku stihla vyhrát prestižní soutěž Jim Beam Music, vystupovala v cizině, dělala předskokana zpěvačce...

Květnová Dámská jízda potěšila ženská srdce

pondělí, 20. května 2013, 15:22

Módní přehlídka, na které byli v přesile modelové, film v hlavní roli s Leonardem DiCapriem a na závěr přehlídka spodního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.