Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Letní Dámská jízda uvedla debut režiséra Rudolfa Havlíka

 
pátek, 18. července 2014, 16:45

Krásný slunečný den. Koho by napadlo, že se něžné pohlaví odtrhne od bazénů či pohody na zahradě a přijde do multikina CineStar na Dámskou jízdu. Mnoho žen tak ve středu učinilo - a udělalo dobře!

Ředitelka multikina Svatava Kopečková hned v úvodu představila nové budějcké květinářství. V další prezentaci se dámy dozvěděly o síle rekonektivního léčení, kterou si mohly vyzkoušet přímo v sále. Přednášející Vladimír Ekart demonstroval zajímavou metodu ihned na všech přítomných v sále.

„Ještě teď cítím mravenčení v celém těle. Zajímavý zážitek. Po zhlédnutí videa jsem opravdu zvědavá, jak rekonektivní léčení funguje,“ sdělila Budějcké Drbně Jana Špatná.

Jako vždy nechyběla skvělá tombola, ve které tentokráte vyhrálo neuvěřitelné množství žen. Svatava Kopečková neustále nacházela další a další ceny, které si nadšené dámy, ale i pánové odnášeli po promítání nového českého filmu domů.

V předpremiéře se promítal celovečerní debut režiséra, spisovatele i cestovatele Rudolfa Havlíka Zejtra napořád. Jeho prvotina je zčásti inspirována vlastním cestováním po Asii a hledáním svého místa, domova v České republice.

Snímek vypráví o Petru Krausovi, kterého perfektně ztvárnil Pavel Batěk, jenž nakupuje zboží v Číně a dováží ho do České republiky. Hlavní hrdina se uvrtá do prapodivného kšeftu s padělanými tričky, která má dovézt českému mafiánovi (Jiřímu Lábusovi). Na hranicích však Petr zjistí, že trička jsou špatně ušitá a rozjíždí se tak série vtipných i smutných scének, kdy místo, aby Kraus řešil zapeklitou situaci, užívá si rande naslepo.

Šlamastika střídá další, ale vždy je na drátě jeho přítel, který nemešká ujet stovky kilometrů, aby ho z ní vytáhl. Druhým Petrovým andělem strážným je jeho kamarádka z dětství Tereza (Vica Kerekes), která je do něho tajně zamilovaná, Petr si však jejích vysílaných signálů nevšímá. Krásně je tak poukázáno na to, že co si žena v dnešní době nezařídí, to nemá, ale i že štěstí leží na dosah ruky. Stačí se jen rozhlédnout a chytit ho.

Fabulace snímku je dost neobratná. Některé scény působí nepravděpodobně až zbytečně, ale po řemeslné stránce je film perfektní. Divák se podívá do Hong Kongu, Plzně, Prahy, Brna i Ostravy, poslechne si výbornou hudbu a zhlédne krásné snímky zachycující tu pravou atmosféru všech zmiňovaných měst.

Budějcká Drbna dává filmu Zejtra napořád 62 %

Další Dámská jízda se odehraje 19. srpna a těšit se můžete na film s Cameron Diaz Sex Tape.

 


 

Kam dál?

Další drumandbassové šílenství vypukne již v pátek

čtvrtek, 17. července 2014, 18:59

Je to tu! Po dvouměsíční přestávce se vrací ultimátní dnb mejdan Somersby Gangster Trippin'. V rámci letního festivalu Central...

Na informace o památkách nově odkazují QR kódy

úterý, 15. července 2014, 16:50

Smaltované destičky velikosti A5 můžete nově vidět na fasádách deseti českobudějovických historických památek - šest z nich patří...

Letní scénu ovládne festival Central Park Slavie

pondělí, 14. července 2014, 18:41

Již potřetí proběhne v Českých Budějovicích během letních prázdnin neziskový multižánrový hudební festival Central Park Slavie,...

Borůvkové Borovany o víkendu navštívily tisíce lidí

pondělí, 14. července 2014, 11:55

Kolem patnácti tisícovek návštěvníků zavítalo o uplynulém víkendu do bývalého borovanského kláštera a přilehlého parku, aby...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.