Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární Žlutý pes zahraje v Budějcích

 
středa, 29. října 2014, 12:19

Modrá je dobrá, Sametová, Náruživá. To jsou největší hity legendární kapely, která přijede v pátek do budějckého Café klubu Slavie. Kdo by ji neznal, Žlutý pes se právem řadí mezi nejdéle hrající české hudební skupiny. Za svou éru získal Zlaté desky i Ceny akademie populární hudby Anděl.

Žlutý pes v čele s frontmanem Ondřejem Hejmou, působící na hudební scéně od roku 1978, vydal a na jaře letošního roku novou desku. Čerstvá novinka Stroj času uvádí desítku songů, z nichž devět v podání téhle kapely už pamatuje málokdo, a studiově nebyly nahrány vůbec.

Přestože je Žlutý pes skoro po celou kariéru ztělesněním „hanspaulské verze“ jižanského rocku, Stroj času ve své většině vlastně zní spíš jako moderní country.

Na nic nečekejte a kupte si lístky v předprodeji buď přímo v klubu, nebo přes CBsystem, protože tohle bude opět nezapomenutelný zážitek.

Koncert startuje v pátek 31. října ve 21 hodin a vstupenky budou k dostání i na místě.

Soutěž o vstupenky

Dva čtenáři, kteří do čtvrtka správně zodpoví otázku prostřednictvím formuláře a následně budou vylosováni, získají od Budějcké Drbny po jednom volném lístku na koncertu Žlutého psa.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Cenu Gramy za kapelu roku dostal Žlutý pes v roce 1997. Správně je tedy možnost C.

Po dvou volných vstupech na dnešní koncert vyhráli Robin Píštěk a Marie Švehlová. Blahopřejeme!

Napsal David Matějíček
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Film Pohádkář téměř vyprodal Dámskou jízdu

neděle, 26. října 2014, 11:11

Do velkého sálu multikina CineStar proudí davy upravených žen. Každá dostává slosovatelné číslo a na uvítání ochutnávku červeného...

Jste nebojsové? Projeďte se strašidelným autobusem

neděle, 26. října 2014, 07:50

Bojácné povahy by měly v pátek 31. října raději zůstat doma... Budějcemi se totiž bude prohánět strašidelný autobus! Pokud naopak...

Výstava okrasného ptactva hraje všemi barvami

sobota, 25. října 2014, 17:20

Milovníci opeřených krasavců se dočkali! V pavilonu D5 Výstaviště České Budějovice se tento víkend koná již čtrnáctá Výstava...

RECENZE: Co jsme komu udělali? příjemně uvolní

sobota, 25. října 2014, 08:43

Francouzská komedie, charismatický borec v hlavní roli, originální téma... Tato kombinace je zárukou úspěchu již po celá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.