Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legendární folková kapela Nezmaři slaví pětatřicetiny

 
pátek, 11. října 2013, 06:46

Nezmaři, jedna z nejstarších kapel současné folkové scény, slaví tento týden pětatřicetiny. Své fanoušky provedla historií při středečním koncertu na domácí půdě v Budějcích. Na programu vystoupení ve velkém sále DK Metropol byly vedle vystoupení zajímavých hostů i vzácná videa.

Folkovou skupinu Nezmaři založili počátkem roku 1978 s Pavlem Zajícem ještě Zdeněk Hejkrlík, Zdeněk Svoboda a Luboš Hrdlička. Začínala jako scénická kapela Divadla dramatických textů (DDT), působícím pod křídly Jihočeského divadla, brzy se ale osamostatnila a začala se zúčastňovat různých přehlídek, a to vesměs úspěšně.

Od roku 2002 působí kapela v nezměněném složení: Pavel Zajíc, Pavel Drengubák, Jan Hlaváč a Šárka Benetková. V devadesátých letech se skupina zprofesionalizovala a postupem času se stala jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény.

Tvorba Nezmarů se posunula od převzatých skladeb světových folkových hudebníků, opatřených vlastními texty, až k vlastní produkci písniček, doplněných příspěvky spřátelených hudebníků a textařů. Skupina je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů.

Nezmaři každoročně odehrají přes sto koncertů v České republice a na Slovensku. Kromě plzeňských Port jsou držiteli dvou Zlatých klíčů. Tato prestižní cena se uděluje nejlepší skupině roku v kategorii Folk&Country. Na svém kontě mají 13 samostatných CD a DVD Nezmaři 30 let.

Zdroj: ČTK

 


 

Kam dál?

Divadelní sál Metropolu modernizoval zvukové vybavení

čtvrtek, 10. října 2013, 07:05

Divadelní sál českobudějovického Domu kultury Metropol, označovaný též jako divadelní scéna, byl původně koncipován jako...

SOUTĚŽ: Na divadelní grotesku s Polívkovou a Táborským

úterý, 8. října 2013, 19:54

Malá scéna Domu kultury Metropol v Českých Budějovicích byla vždy prostředím pro mimořádné herecké osobnosti. Její komorní...

Den architektury osloví i Jihočechy

sobota, 5. října 2013, 08:15

České Budějovice ale i další čtyřicítka měst zaznamenají o víkendu třetí ročník festivalu Den architektury, který plynule naváže...

Zajděte si prohlédnout model sochy Přemysla Otakara II.

pátek, 4. října 2013, 13:01

Po celý říjen bude ve venkovním prostoru Wortnerova domu Alšovy jihočeské galerie v ulici U Černé k vidění model sochy Přemysla...

 

Komentáře

Hawky
Hawky

Vypadaji pořád mladě.......tak ať vám to brnká. :-)

pátek, 11. října 2013, 08:34
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.