Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Legenda českého death metalu zahraje ve Velbloudu

 
čtvrtek, 19. prosince 2013, 15:11

Tento týden v pátek budou v budějckém klubu Mighty Baru Velbloud slavit všichni příznivci tvrdé hudby. Důvod k oslavě nebudou blížící se Vánoce ani narozeniny Ježíše Krista, ale příjezd legendy českého death metalu - kapely Hypnos.

Hypnos je jednou z nejzásadnějších hudebních formací svého stylu v Čechách a zároveň patří k těm málo kapelám z našich luhů a hájů, které se prosadily i v zahraničí.

Není se čemu divit, dva členové - frontman Bruno a kytarista Pegas - pochází z dnes již nefungující hvězdné kapely Krabathor, která již od devadesátých let udávala směr na scéně extrémního metalu.

Od roku 1999, kdy Hypnos oficiálně vzniknul, nahrála a vydala kapela šest CD, na kterých se to slavnými jmény hudebníků, hostů a producentů doslova hemží.

Za dobu své existence (a díky dědictví Krabathor) si Hypnos vysloužili respekt jak mezi fanoušky, tak hudebními kritiky prakticky po celém světě.

Společně s Hypnos vystoupí jihočeská atmospheric black metalová kapela Mater Monstifera, která v současné době sklízí jeden úspěch za druhým a svými kvalitami daleko přesahuje hranice jihočeského regionu.

Jako speciální host večera se na své českobudějovické premiéře představí pražská dívčí hardrocková kapela The Agony.

Koncert začne již v 19.30 hodin a odstartují ho právě divoké, proto doporučujeme přijít včas! Vstupné činí 180 Kč.

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát čtyři vstupenky, které si mezi sebe rozdělí čtyři čtenáři. Každý tedy dostane po jednom lupenu. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do páteční 12. hodiny následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Kapela Mater Monstifera je z Trhových Svinů. Správě tedy je možnost C.

Po jednom volném vstupu vyhrávají čtenáři Teodor Komárek, Milan Král, František Stifter a Lucie Tinková. Blahopřejeme!

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

VIDEO: V autobusech a trolejbusech zněly koledy

čtvrtek, 19. prosince 2013, 13:57

Celkem čtyři skupiny studentů budějcké konzervatoře popadly noty, hudební nástroje a usedly do vozidel městské hromadné dopravy,...

Waldorfský jarmark, ráj pro tvořivé děti

úterý, 17. prosince 2013, 14:03

Hudební vystoupení, smích, vůně cukroví, tvořivé dílny a nezapomenutelné pšeničné placky. Hádáte správně, Budějcká Drbna byla...

RECENZE: Fanoušci nechtěli strhující Oceán pustit z pódia

úterý, 17. prosince 2013, 09:59

Člověku se ani nechce věřit, že je to už 25 let, co českobudějovický Oceán vydal svůj debutový singl. Tehdy se kapela opravdu...

FOTO: Budějovický advent je v plném proudu

neděle, 15. prosince 2013, 19:50

Sobotní Den s Hitrádiem Faktor opět přilákal na budějcké náměstí velké množství lidí. Návštěvníci adventu si mohli zazávodit,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.