Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Laco Lučenič ve Fabrice s unikátním klubovým pořadem

 
čtvrtek, 21. února 2013, 17:48

Slovenský multiinstrumentalista, skladatel, producent a velký znalec hudební scény 60. let Laco Lučenič vystoupí tuto sobotu v rámci Dnů slovenské kultury s koncertem Best of Satisfactory v budějckém klubu mcFabrika.

Do povědomí se Laco Lučenič dostal především jako člen skupin Fermáta, Prúdy, Modus, Limit, ale také prostřednictvím sólové dráhy, hudebně-divadelním projektem Satisfactory nebo jako předseda poroty v televizní show Slovensko hledá Superstar.

Kromě toho byl dlouholetým spolupracovníkem Miroslava Žbirky, kterému produkoval všechna alba až do roku 1996.

Satisfactory je svým způsobem ojedinělý výlet do kouzelného světa hudby šedesátých let, období z dnešního pohledu na dějiny populární hudby zcela výjimečného svou plodností i dynamikou svého vývoje.

Laco Lučenič uvede zcela ojedinělý klubový pořad Best of Satisfactory v sobotu od 21 hodin, který je připraven pouze pro mc Fabrika.

Soutěž o vstupenky

Díky spolupráci Budějcké Drbny s klubem mcFabrika si můžete zasoutěžit o dva volné vstupy, které si mezi sebe rozdělí dva vylosovaní čtenáři.

Odpovězte na následující otázku do páteční 16. hodiny odpolední prostřednictvím mailu redakce@budejckadrbna.cz.

Jak se jmenuje debutové album Laca Lučeniče?

A) Proudy
B) Svetlo
C) Bodliak na plavkách

Do zprávy nezapomeňte připsat vaše jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli s výherci spojit.

Napsal Jan Vozáry

 


 

Kam dál?

Některé jihočeské hrady a zámky mají otevřeno i v zimě

neděle, 17. února 2013, 10:45

Hrad v Nových Hradech se letos stal čtvrtým objektem ve správě Národního památkového ústavu v Budějcích, který otevírá své brány...

Dnes do Metropolu na premiéru Orfea v podsvětí

pátek, 15. února 2013, 08:25

Jihočeské divadlo po 54 letech studuje Offenbachovu operetu Orfeus v podsvětí. Uvede ji u příležitosti 150. výročí první české...

Budějce budou od soboty hostit Dny slovenské kultury

čtvrtek, 14. února 2013, 08:57

Téměř dvě desítky pořadů nabídne 14. ročník Dnů slovenské kultury v Českých Budějovicích, který začne tuto sobotu a potrvá celý...

Objev hudební scény Voxel zazpívá v klubu StreetBeat

středa, 13. února 2013, 13:32

Zpěvák a showman Václav Lebeda je známý především pod pseudonymem Voxel. V poslední době o sobě dal vědět singly V síti, Hitmaker...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.