Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kulturní smršť se tento týden přehnala přes Budějce

 
sobota, 5. května 2012, 16:39

Také to tolik milujete? Jen tak v tričku, pozdě večer, si to špacírujete domů a jste plni dojmů z dalšího skvělého majálesového dne. I Budějcká Drbna lítá, kde se dá, a nabírá zážitky, o kterých chce své čtenáře informovat.

Ve středu 2. května byla na módní přehlídce Na Sadech. Holky se tu promenádovaly pod širým nebem v originálních modelech od Moniky Štackové, která prostřednictvím této přehlídky představila svou nezávislou tvorbu. Styl jejího oblečení je ženský a romantický s nádechem elegance. Dalšími předváděnými modely byla trika VoCoDe, za jejichž výrobou stojí manželé Klára a Ondřej Muzikovi.

Jako správná drbna se i ta Budějcká zajímá o to, jak správně a co nejlépe mluvit. K tomu perfektně posloužil workshop rétoriky, který se uskutečnil v Solnici. Pod vedením zkušeného rétora, tribuna, truvéra a učitele řeči (a řečí) Jana Nepomuka Piskače se konal malý translatologický večírek, kde i se svými žáky předvedl něco ze svého umu.

Odpoledne se ještě na nábřeží Malše konal Výtvarný workshop – tvorba mapy města. Ten spočíval v malování vlajky Majálesu a mapy Českých Budějovic, kam si mohl každý vlepit nebo přikreslit svůj pohled na město.

Samozřejmě se po celém městě konal opět Studentský jam. Mladé herce, hudebníky, ale i mnoho dalších nadaných a nápaditých studentů mohli kolemjdoucí vidět u Černé věže, Piaristickém náměstí či na nábřeží. Večer pak Drbna vyrazila na koncert kapely Akia b.a, která hraje punk-classical music.

Ve čtvrtek 3. května to na Piaristickém náměstí ožilo, a to když přijelo divadlo Kašpárek v rohlíku. Armáda klaunů bojující proti monopolu Dády Patrasové dlouhodobě, jak se sami prezentují, prokázala, že i dětská hudba může být pořádná párty! Kvalitní nářez v podání pravých českých bejbypankáčů nezklamala malé ani velké diváky. Dětiček bylo opravdu mnoho a všechny se výborně bavily.

V osm hodin začala v Hostelu vernisáž fotografa Libora Fouska a mladé nadané malířky Jany Břehovské. Výstava vznikla tak, že Libor Fousek nafotil fotografie a Jana se jimi inspirovala při tvorbě svých obrazů. Vznikla tak velice povedená kompilace obrazů a fotografie.

„Vždycky jsem vyfotil nějakou fotku a za pár dní se mi ozvala Janča, že podle ní namalovala obraz. Nápad udělat z toho výstavu vznikl zcela spontánně. A Budějovický Majáles k tomu připravil skvělou příležitost,“ řekl Libor Fousek Budějcké Drbně.

Když se návštěvníci dostatečně pokochali, mohli v Hostelu zůstat a poslechnout si duo HUSO, ve kterém kluci spojují libé tóny klarinetu a harmoniky.

 


 

Kam dál?

Prvomájové dovádění zakončila úchvatná fireshow

pátek, 4. května 2012, 21:45

V podvečer prvního máje se odehrála romantika ve stylu španělských přímořských městeček, kde pod širým nebem tančí ženy flamenco...

FOTO: Majálesový průvod rozzářil budějcké ulice a náměstí

pátek, 4. května 2012, 17:32

Gejzír nápadů, barev, smíchu, free pohody a fantazie vytryskl v centru Budějc v pátek v pravé poledne. Od Háječku se ulicemi...

Na Sokoláku létalo frisbee, Piarisťák patřil studentům

pátek, 4. května 2012, 12:36

První máj je lásky čas a každý si ho v úterý 1. května využíval po svém. Budějická Drbna se toulala městem, a co jí padlo do oka,...

Rej čarodějnic rozvířil prach letní scény Slavie

pátek, 4. května 2012, 07:47

České Budějovice myslely na čaromilné obyvatele svého města a na počátku tohoto týdne pro ně přichystaly tradiční Slet...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.