Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kuchařské show a koncerty. Gastrotour startuje!

 
čtvrtek, 26. září 2013, 19:39

Nejchutnější pokrmy z regionálních surovin, kuchařské show vyhlášených českých šéfkuchařů, hudební koncerty a další doprovodné akce, ale i zábavu pro nejmenší nabídne poslední zářijový víkend budějcká Gastrotour 2013 na náměstí Přemysla Otakara II.

První celorepubliková gastronomická show cestující od města k městu po pěti regionech České republiky zavítá v pátek a v sobotu do Českých Budějovic. Pro návštěvníky budou vařit nejlepší restaurace z regionu, které připraví kompletní degustační menu.

K ochutnání však budou nepřeberné delikatesy nejen z regionu, ale i z celého světa. Návštěvníci tak budou moci vyzkoušet například rozmanité druhy kávy, domácí i zahraniční vína a chybět nebude ani skvělé české i moravské pivo.

V průběhu celého festivalu budou probíhat kuchařské show v podání předních českých kuchařů Zdeňka Pohlreicha, Petra Stupky, Ivana Vodochodského nebo Milana Macháčka, kteří přímo na místě předvedou své kuchařské umění. Návštěvníci se mohou těšit i na autogramiádu Zdeňka Pohlreicha.

V rámci doprovodného programu se představí hudební skupina Monkey Business či kapela Seven, ale i mnohá taneční vystoupení či kulinářské soutěže, mezi jinými i soutěž středních škol v kuchařském klání či soutěž o nejlepší festivalové menu.

Zábavný program je připraven i pro nejmenší v podobě soutěží, velkého hřiště s nafukovacími atrakcemi, Dřevoklání či samostřílu.

Děti mají na akci vstup zdarma a od pořadatelů dostanou malý dárek. Dospělí zaplatí 100 Kč na den (v ceně je 30 Kč na ochutnávky). Oficiálním platidlem na festivalu bude Gastrotůrka, jejíž hodnota je 10 Kč za 1 kus.

Program Gastrotour 2013

pátek
14.00 Zahájení festivalu
14.10 Vystoupení Mažoretek
14.15 Whirlpool Cooking show Petr Stupka
15.30 Gastrotalent - 1 tým ze Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu
16.05 Gastrotalent - 2 tým ze Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu
16.35 Gastrotalent - vyhlášení výsledků soutěže
16.45 Cooking show Milan Macháček
17.45 Taneční vystoupení Tancuj a Nedrob
18.15 Cooking show Pavel Vedral
19.30 Jazzik a spol
20.45 Fellows

sobota
11.30 Whirlpool Cooking show - Petr Stupka
12.15 Cooking show Ristorante Pasta Grande
13.00 Cooking show Zdeněk Pohlreich
14.00 Cooking show Ivan Vodochodský
14.00 Dřevoklání pro malé i velké  (dětský koutek)
14.15 Autogramiáda Zdeňka Pohlreicha
15.00 Folkrorní soubor Úsviťáček
15.30 Tanečníci z taneční skupiny No Limit
16.00 Cooking show Zdeněk Pohlreich
18.00 Monkey Business
19.30 Vyhlášení soutěže o nejlepší festivalové menu
20.15 Seven

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Na Dámské jízdě tekly slzy, při Pánské potečou drinky

středa, 25. září 2013, 14:31

Zářijová Dámská jízda v budějckém CineStaru dělala čest svému názvu. Ženy zhlédly podzimní trendy v módě a zajímavé účesy,...

SOUTĚŽ: Ruský sbor Rudoarmějci zavítá i do Budějc

středa, 25. září 2013, 09:27

Originální, původně armádní, ruský sbor Rudoarmějci se představí budějckému publiku. Pečlivě vybraní zpěváci, tanečníci a...

Při dnešní akci v Budvaru vystoupí šestnáct kapel

sobota, 21. září 2013, 10:56

Na dnešek připravil Budějovický Budvar tradiční kulturní akci. Bohatý program v novém distribučním a logistickém areálu pivovaru...

Město pronajalo kryt civilní obrany ke kulturním účelům

pátek, 20. září 2013, 10:43

Kryt civilní obrany v budějcké Vodní ulici se změní v hudební a taneční zkušebny. Radní ho pronajali občanskému sdružení Kultura...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.