Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kuchaři představili jihočeské speciality v Číně

 
čtvrtek, 22. září 2011, 08:40

Jihočeští kuchaři a gastronomičtí specialisté šířili věhlas o jihočeské kuchyni v Číně. Na své misi u Asiatů prezentovali jihočeské speciality a lákali na turistické zajímavosti jihočeského regionu, řekl ve středu gastronomický specialista Petr Šíma.

Do Číny se vydalo pět jihočeských kuchařů do nejrůznějších hotelů, aby představili potenciálním hostům jihočeskou gastronomii. Akci iniciovalo Folklorní sdružení České republiky a Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Tým ve složení Petr Šíma, gastronomický specialista, Petr Scheinflug, kuchař restaurace Metropol v Českých Budějovicích, Tomáš Böhm z restaurace Blue Lipno, Jan Uhlíř z Kovoslužby OTS a Ondřej Šanda za společnost Gastrofest, se zúčastnil například slavnostního banketu pro 130 hostů z řad politiků a významných podnikatelů.

„Hosté ochutnali tříchodové menu složené z tradičních jihočeských pokrmů, konkrétně kulajdu se zastřeným vejcem, pečené filátko z kapra, bramborovo-celerové pyré a kerblíkovou omáčku s limetkou a jako desert bezinkový krém s malinovým žahourem a plachtou z křehkého těsta,“ upřesnil Šíma.

Kuchaři v Číně absolvovali i vystoupení v celostátní televizi v zábavném pořadu, kde předvedli přípravu pečeného jablka s mátovým krémem a mandlovým sirupem. Na Dnech české kuchyně ve městě Chang Chi nabízeli hostům ochutnávku degustačních porcí bramboráku, žemlového knedlíku, lívanců, vepřové pečeně se zelím, kuřecích závitků, bublaniny a dalších dobrot.

Prezentaci jihočeské gastronomie v asijských zemích oceňuje Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR). Číňané totiž tvoří rok od roku stále větší procento návštěvníků regionu. „Čína má pro nás stále velký potenciál, proto velmi vítám zaměření na tento turistický trh. Počet hostů z Číny v jižních Čechách se za poslední rok zdesetinásobil a stále přibývají noví. A gastronomie je velmi dobrým lákadlem, protože jižní Čechy mají v tomto ohledu hodně co nabídnout,“ řekla ředitelka JCCR Pavla Konopová.

Autor: Dobrin Stojcev, Mediafax

 


 

Kam dál?

Slavnosti těstovin v Boršově slibují velký zážitek

středa, 21. září 2011, 10:41

Špagety, vřetena, kolínka a spousta zábavy. Tak by měl vypadat první ročník Slavností těstovin, které se budou konat v kempu v...

Muž v Českých Budějovicích spadl do řeky, ve vodě a v bahně ležel 12...

úterý, 20. září 2011, 08:27

Více než 12 hodin ležel v řece Vltavě v Českých Budějovicích 44letý muž. Jak sdělil mluvčí městské policie Václav Sup, sám se z...

Pavel Kučera: „Mám si hledat nové angažmá!“

pondělí, 19. září 2011, 13:36

Působení gólmanské opory Pavla Kučery v českobudějovickém Dynamu se blíží ke konci. Budějcké Drbně se podařilo získat exkluzivní...

Hvězdy z Amfory přijely do Kameňáku slavit výročí

pondělí, 19. září 2011, 00:05

Pětaosmdesáté výročí fotbalového klubu Sokol oslavili Kamenoújezdští ve velkém stylu. Soupeřem místní staré gardy totiž byla při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.