Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kredance se přesouvá do Jihočeského divadla

 
úterý, 17. března 2015, 13:44

Budějcký otevřený kulturní prostor Kredance se po pěti letech přesouvá. Opouští objekt v Riegrově ulici a přestěhuje se do rekonstruované budovy Jihočeského divadla. Větší festivaly a akce potom chce pořádat na různých místech Českých Budějovic.

Podle jedné ze zakladatelek Kredance Markéty Málkové je důvodem přesunu nevyhovující prostor v Riegrově ulici. „Jihočeské divadlo nám vyšlo vstříc, budeme využívat jeho prostory scény Na půdě, kam se přesunou taneční kurzy,“ uvádí Málková.

Dodala, že ve stávajícím objektu bude Kredance působit do konce letošního května. Otevřený kulturní prostor Kredance je svébytnou a ojedinělou budějckou scénou. Jeho akce navštěvuje měsíčně až několik tisíc lidí. Podílí se například na festivalu Tanec Praha.

„Ve všech projektech chceme dál pokračovat, akorát je nebudeme svazovat s konkrétním prostorem. Vybereme vždy na akci vhodné místo. A tím mohou být třeba i některé ulice nebo prostranství Českých Budějovic,“ říká Málková.    

Kredance stál za tím, že se v minulosti ve městě představily špičky svých oborů. Šlo například o tanečníka Jara Viňarského, divadlo Continuo, taneční duo VerTe, módního návrháře Pavla Berkyho, filmové dokumentaristy Filipa Remundu s Vítem Klusákem a mnoho dalších.

Zdroj: ČTK
Foto: www.kredance.cz

 


 

Kam dál?

Konec zimy. Morana bude vynesena z města a vhozena do Vltavy

úterý, 17. března 2015, 08:07

Jako každý týden, ani tento nebude kulturně strádat. Navštívit budete moci zajímavá divadelní představení, scénické čtení, plesy,...

SOUTĚŽ: V Budějcích bude Eva tropit hlouposti

pondělí, 16. března 2015, 09:15

DK Metropol dnes uvede další skvělé divadelní představení. Od 19 hodin se zde na prknech představí herci Divadla Na Fidlovačce a...

Sen fanoušků Krabathoru se plní. Legendární kapela zahraje v...

sobota, 14. března 2015, 09:18

Metalová událost letošního roku se kvapem blíží! Ještě před dvěma lety by málokdo věřil, že bude mít někdy možnost vidět na...

Lenka Střítecká: Dojmy ze zahájení oslav jsou díky krásným reakcím...

sobota, 14. března 2015, 08:06

Velkolepé zahájení oslav 750 let Českých Budějovic je minulostí. Ačkoliv byli možná někteří lidé skeptičtí, že se za tak krátkou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.