Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kredance radí mužům: Kupte ženám k Vánocům třeba „Bezhlavou sardinku“

 
pondělí, 28. listopadu 2011, 13:55

Taneční prostor Kredance rozjel svou druhou sezonu opravdu slibně – přesně tak jak avizoval v září. A předvánoční kulturní maraton je toho důkazem. Tanečníci i ne-tanečníci se mohou před Vánoci těšit na Kabaret, Tančírnu, Večírek, Křest, Bazaar, Projekce a hned několik koncertů.

V Tanečním prostoru Kredance byste pravděpodobně čekali lekce polky, valčíku nanejvýš swingu. To si totiž my Češi představíme, pokud se mluví o tanci pro dospělé. Jenže Kredance do jihočeské metropole přináší inspiraci z Francie, kde je výsadou a předností, když dospělí, chápejte i muži, tančí street dance, současný tanec, balet a jiné.

Mladý duch, který naplnil bývalou továrnu Otavan, ale nechce zůstat jen u neotřelých tanečních lekcí. Ty jsou zvláště v zimních měsících hojně navštěvovanou aktivitou, ale Kredance k tomu přidává ještě nabité kulturní vyžití. Hned první den v prosinci se můžete těšit na zbrusu nový zábavný formát – Tančírna s DJ Jesusem. „Tato událost si žádá již zkušenější tanečníky, kteří si chtějí své dovednosti vyzkoušet na prostorném parketu v příjemném prostředí Osvěžovny. Osmělí-li se i odvážný začátečník, naučí se během večera společně s Jesusem několik párových figur,“ objasňuje záměr Markéta Málková, organizátorka akce. A dodává, že sezení na židlích se na této akci rozhodně nenosí.

Další akce, která Vás jistě zvedne ze židle, je Trans Kabaret Kajbar devátého prosince. Hudebně-divadelní koktejl pod vedením performera Jakuba Doubravy „jen za stovku“. Za zmínku také stojí dvě projekce – první o zážitcích z Indie. Tuto zemi navštívila v létě lektorka jogy Veronika Plátová. Druhá projekce, komentovaná Antonií Urbancovou, představí absolventské animované filmy včetně jejího.
Koncerty budou v Kredanci hned tři. „Opět ve spolupráci s NAAB a Ostinatem nás navštíví Please the Trees se seniorským pěveckým sborem, a den na to Midi Lidi,“ láká Málková. „Ovšem tím největším překvapením a potěšením tohoto roku bude vánoční večírek, kde skupina Navigators pokřtí básnickou sbírku „Bezhlavá sardinka a následně odehraje třetí koncert v řadě. Autorkou sbírky je budějovická rodačka Kristina Nedvědová. O hudbu po skončení koncertu se postará DJ Kolda a DJ Šali,“ dodává nadšeně.

Kredance Vás před Vánoci zve k návštěvě – ať už na jednu z vybraných kulturních akcí, či k tanci jak se patří. A ještě soukromý tip pro muže od Markéty Málkové: „Není vaše manželka, partnerka, sestra či maminka rozzářená každý den štěstím? Nadělte jí pod stromeček permici do Kredance, aby mohla protančit celým rokem, a uvidíte tu proměnu. Stačí objednat přes e-mail, zaplatit na účet a poukaz Vám přijde domu poštou.”

Program:

1.12. 20.30 h       :: Tančírna :: DJ Jesus
2.12. 17.30 h       :: Indie a její taje… :: promítání a diskuse s Veronikou Plátovou o joze a jejím pobytu v Indii
9.12. 20.00 h       :: Trans Kabaret Kajbar
12.12. 20.00 h     :: Současná zlínská animace II :: projekce absolventských animovaných filmů
14.12. 19.30 h     :: Please the Trees :: ve spolupráci s Ostinatem
15.12.                    :: Midi Lidi, ve spolupráci s NAAB
17.12.                    :: Vánoční večírek Kredance s „Bezhlavou sardinkou“ a Navigators
22.- 23.12.            :: Bazáár v Kredanci


Napsal  Barbora Čepičková, Kredance 

 

 


 

Kam dál?

Festival ČERNÁ VĚŽ představil to nejlepší z amatérských filmů

pondělí, 28. listopadu 2011, 08:03

Sál se vyprázdnil, plátno zmizelo, ceny byly předány a filmaři se rozutekli zpět do různých koutů republiky. První ročník...

Tata Bojs v sobotu roztancovali budějckou Slavii

neděle, 27. listopadu 2011, 10:55

Kdo v sobotu 26. listopadu zavítal nejenom na adventní náměstí, ale následně i na hudební událost jihu Čech, tak doslova...

Na budějckém náměstí se rozzářil vánoční strom

sobota, 26. listopadu 2011, 20:07

Slavnostním zahájením budějckých adventních trhů a hlavně rozsvícením vánočního stromu na náměstí Přemysla Otakara II. začal v...

Jak bude vypadat dnešní zahájení adventu?

sobota, 26. listopadu 2011, 11:40

Od organizátorů vánočních trhů jsme dostali scénář dnešního zahájení adventu, jehož vrcholem je bezesporu rozsvícení vánočního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.