Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kredance oslaví druhé narozeniny Kabaretem 30. let

 
středa, 19. září 2012, 07:29

Tento pátek 21. září od 20 hodin bude Kredance slavit své druhé narozeniny. A jak jinak oslavit narozeniny tanečního prostoru, než pořádnou dávkou tance a veselí.

V loňské sezoně jste se mohli v Kredanci setkat s tancem Lindy Hop, který se formoval ve 20. a 30. letech minulého století. Kredance pokračuje v připomínání dob minulých a připravil si pro vás velkolepý kabaretní večírek složený z tanečních, hudebních a kouzelnických čísel.

„Rádi bychom tímto večerem představili v Budějcích druh zábavy, který již z naší kulturní scény vymizel, a navázali na tradici kabaretů, které byly tak populární ve 30. letech minulého století. Kabaret byl místem setkání a lehké provokace a také místem, kde se mohlo zapomenout na všední starosti. Tak proč si znovu neudělat takovou radost a kabaret si nepřipomenout?“ říká s úsměvem Markéta Málková, která stojí za nápadem oslavit narozeniny Kredance právě Kabaretem.

Oslava to bude ve velkém stylu, a Kredance si do Riegrovy 51 přizval na pomoc i další tanečníky a umělce z Českých Budějovice a okolí. Představí se například tanečníci argentinského tanga, skupina Budside a Sandalfon Dance Company. Večer zpestří italský klavírní virtuos Alessandro La Rocca z Divadla Continuo a zpěvačka a muzikálová herečka Michaela Fojtová.

Ponořte se do veselí, tance a radosti a nechte se unést do světa krásy a lehké dekadence. Vstupné na akci stojí 80 korun, studenti a členové Kredance o.s. zaplatí padesát korun.

Tisková zpráva
Foto: www.kredance.cz

 


 

Kam dál?

Vinobraní na Hluboké si užili děti i dospělí

pondělí, 17. září 2012, 16:11

In vino veritas? Je ve víně pravda? Jestli tohle tvrzení platí, to Budějcká Drbna nezjistila, ale že je s vínem spojeno veselí a...

Mezinárodní den památek aneb malý kulturní maraton

pondělí, 17. září 2012, 10:16

Pár minut před sobotní druhou hodinou odpolední se koukám na internet, jaké památky jsou otevřené. S potěšením zjišťuji, že je...

Film Druhá šance přivedl v CineStaru ženy k slzám

neděle, 16. září 2012, 20:38

Zářijová Dámská jízda nechala účastnice užít si ještě chvíli léta a tepla díky fotografiím z přírodní zahrady manželů Kovářových....

Koncert Elánu se posouvá o dva měsíce na konec října

středa, 5. září 2012, 08:07

Kapela Elán v rámci turné po velkých scénách v České republice zavítá i do Českých Budějovic. Koncert plánovaný na poslední...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.