Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krásné trhy, krásné počasí

pondělí, 12. září 2011, 12:22

V pátek jsme vás naši milí čtenáři pozvali na novou prodejní akci Trh U vrby. A protože se nám program na pozvánce zdál zajímavý, přišli jsme se dnes na tento nový budějcký trh podívat s fotoaparátem. Zejména proto, abychom inspirovali k jeho návštěvě v některém z dalších termínů ty z vás, kteří na něj v sobotu nevyrazili.

Pozvat je totiž na co, protože se nejednalo pouze o klasický trh se stánky, které známe z jiných budějckých míst, neboť součástí trhu byly i doprovodné akce pro malé děti. Byla to například tvůrčí dílna a loutkové divadlo s pohádkou O červené Karkulce. 

Dále nás zajímalo, proč dali prodejci přednost právě tomuto trhu. Popovídali jsme si tedy s panem Šůsem, který se pravidelně zúčastňoval klasických sobotních trhů na Piaristickém náměstí se svým kořením. Ten nám sdělil, že na zmíněném trhu skončil proto, že jako prodejní stánek má v podstatě své dodávkové auto a s ním na Piaristické náměstí nesměl. Vyzkoušel tedy Farmářské trhy, ale když po něm chtěl pořadatel za jeden den nájemné 1.100,- Kč, skončil i tam. 

Na Thy U vrby se hodlá vypravovat pravidelně, takže těm, kterým chyběla jeho velmi žádana česneková pasta nezbývá nic jiného, než se sem za ním vypravit. Věřte, že se to vyplatí i kvůli ostatní prodejcům, kteří dnes nabízeli své zboží, či zajímavé pokrmy jakými byla například dýňová polévka, či domácí zázvorová limonáda.

Bylo toho k vidění ovšem daleko více, jak se sami můžete přesvědčit z naší fotogalerie. Drbničku navíc těší, že na trhy zavítalo v krásném počasí mnoho lidí, kteří se o jejich konání dozvěděli z pozvánky uveřejněné na jejích webových stránkách.

Autor: Bezdný Frank

 
 
Napsal Hawky
 


 

Kam dál?

Projekt „Jižní spojka“ opět aktuální!

pondělí, 12. září 2011, 07:33

V červnu rozbouřil budějcké veřejné mínění záměr vybudovat tzv. obchvat – Jižní spojku - , jehož trasa by vedla kolem nemocnice,...

Trh U vrby – nový farmářsko-řemeslný trh v Budějovicích

pátek, 9. září 2011, 09:37

Ledové čaje mnoha chutí, klobásku s kyselým zelím, křupavé jihočeské zelňáčky, nebo jemnou dýňovou polévku a další dobroty můžete...

Jihostroj přivítal posilu z Venezuely. Bude nosit dres s jedničkou

čtvrtek, 8. září 2011, 14:05

Venezuelan už je tady! Andy Agustin Rojas Guevara ve středu vystoupil z letadla v Praze a spolu s manažerem VK ČB Zdeňkem...

Zebra ani nikdo jiný se za vás nerozhlédne

středa, 7. září 2011, 19:33

Osmý ročník celostátního bezpečnostního projektu Zebra se za Tebe nerozhlédne zaměřeného na chodce a další účastníky silničního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.