Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kotvě se na lepší časy neblýská, kinu opět chybí peníze

 
úterý, 27. srpna 2013, 12:54

Stejně jako vloni má českobudějovické kino Kotva problém utáhnout celoroční provoz. Zastupitelé proto budou na svém zářijovém zasedání hlasovat, zda město dá kinu další finanční injekci. Záměr neinvestiční dotace ve výši 250 tisíc korun už schválila rada města.

Provozovatel kina Kotva Jan Turinský upozorňoval představitele města již na začátku letošního roku, že částka 1,2 milionu korun na provoz nestačí. „Domluvili jsme se s ním, že kino bude do září provozovat a v případě nepříznivé bilance se na nás obrátí,“ sdělila Budějcké Drbně náměstkyně primátora Ivana Popelová.

Podle ní za špatnou ekonomickou situaci Kotvy může především obchodní politika distribuční společnosti Falcon, která je majetkově spřízněna se sítí multikin a menším kinům umožňuje promítat premiéry jejich filmů až s několikadenním zpožděním. „A také letos nebylo v kinech tolik filmových hitů, které by tam přitáhly diváky,“ jmenovala další z důvodů nižší návštěvnosti Ivana Popelová.

Jedním z věrných návštěvníků Kotvy je Dalibor Janoušek. „Pro nás, co bydlíme poblíž Lidické, je tohle kino perfektně dostupné. Navíc máme se ženou rádi to přátelské prostředí, při promítání nám nikdo nešustí u hlavy s igelitovými pytlíky,“ říká Budějčák, jenž pravidelně navštěvuje i letní kino v Háječku.

Zároveň poukazuje na několikanásobně vyšší dotaci, kterou z městské kasy dostává Jihočeské divadlo. „Myslím si, že město by mělo Háječek a Kotvu podporovat i nadále, vždyť je poslední tradiční kino v Budějcích,“ vzpomíná Janoušek na dobu, kdy ve městě ještě fungovala kina Vesmír, Jas, Kotva a Mír. „Přesto je podle mého názoru provoz Kotvy dlouhodobě neudržitelný,“ dodává skleslým hlasem.

 


 

Kam dál?

Audiovizuální show dnes uchvátí návštěvníky Lipna

pátek, 23. srpna 2013, 12:04

Chcete si ještě jednou zopakovat unikátní zážitek z audiovizuální show Živly, která byla k vidění na náplavce u Dlouhého mostu...

Týden plný taneční hudby na letní scéně u KD Slavie

pondělí, 19. srpna 2013, 14:35

Rok se s rokem sešel a ke konci prázdnin je na venkovní scéně u Slavie na pořadu v rámci festivalu Central Park Slavie mejdan...

SOUTĚŽ: Holkovem bude dunět živá párty Evropy 2

středa, 14. srpna 2013, 10:06

Roadshow Evropy 2 míří na jih Čech. Už v pátek se o zábavu na Letním parketu Holkov u Velešína postarají populární moderátoři...

Šťavnaté beaty osvěží festival Central Park Slavie

úterý, 13. srpna 2013, 16:44

Tento týden pokračuje v prostoru letní scény Kulturního domu Slavie multižánrový festival Central Park Slavie. V červenci diváci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.