Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Knihovna díky své kešce láká všechny příznivce geocachingu

 
pondělí, 13. října 2014, 09:19

Pro každého, kdo propadl geocachingu je to určitě zajímavá zpráva. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích se zapojila do hry geocaching a ve svých rozlehlých prostorách ukryla i ona kešku.

Cesta ke kešce povede všechny příznivce geocachingu po půjčovnách a pobočkách knihovny, kde bude nutné získat jednotlivé indicie, aby po jejich vyluštění mohl být úkryt s keškou na závěr odhalen.

Realizátorkou geocachingu v knihovně pod názvem Tour de JVK je knihovnice a fanda do kešek Vendula Medalová-Hůdová, která se touto myšlenkou spolu s vedením knihovny zabývala již delší dobou.

„Chtěli jsme lidi přivést i do poboček, protože si mnozí myslí, že existuje jen ‚vědárna‘ na Lidické, někteří tak nějak tuší, že k ní patří asi i knihovna Na Sadech, ale o tom, že knižní fond je rozesetý i na okrajích města v menších pobočkách, stále řada lidí neví,“ vysvětluje Medalová.

„Využít geocachingu pro objevení knihovny touto částí veřejnosti nám připadalo zajímavé a jsme rádi, že možná tímto způsobem získáme nové příznivce,“ dodává ředitel knihovny Ivo Kareš.

K získání všech potřebných indicií nerozhoduje, na kterou pobočku se vydáte jako první. Není nutné mít čtenářský průkaz, jelikož knihovna je místo veřejné a tudíž přístupné všem. Jediné, co je potřeba dodržovat, jsou výpůjční hodiny, ve kterých jsou jednotlivé půjčovny otevřeny.

Geocaching v knihovně byl spuštěn v rámci Týdne knihoven minulý týden.

Napsala Petra Mašínová
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Motorová Prdel vypustila poslední pšouk

neděle, 12. října 2014, 17:02

Byla to smutná, ale zároveň i prazvláštně veselá seance. Motorová Prdel se vydala na poslední cestu. Doprovázeli ji nejvěrnější...

Hudební hvězdy roztančily zaplněnou náplavku

pátek, 10. října 2014, 12:48

Odhadem přes osm tisíc lidí se sešlo ve čtvrtek na náplavce u Dlouhého mostu. Po roce se do Českých Budějovic vrátila akce...

Švestkové trhy patří řemeslníkům i originálnímu zboží

pátek, 10. října 2014, 09:28

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. ve čtvrtek obsadili stánkaři. Začaly tu tradiční Podzimní neboli Švestkové trhy,...

V Café klubu Slavie zazní rock&roll, folk i bluegrass

čtvrtek, 9. října 2014, 13:13

O rozmanitém programu budějckého Café klubu Slavie jsme psali již mnohokrát, a tak není třeba se k tomu znovu vracet. Pojďme tedy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.