Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kino v Háječku bude v létě znovu promítat zadarmo

 
středa, 14. května 2014, 10:43

Šestnáct filmů uvede během července a srpna Letní kino Háječek. Jeho provozovateli, kterým je kino Kotva, se opět podařilo dohodnout se s budějckou radnicí, a tak veškeré náklady na promítání budou hrazeny z městské kasy. Vstupné tedy bude i v letošním roce zadarmo.

„Provoz letního kina městský rozpočet přijde na 204 tisíce korun. Těší mě, že za tuto částku můžeme už druhým rokem pokračovat v obnovené tradici promítání v letním kině,“ uvedl 1. náměstek pro ekonomiku a majetek města Miroslav Joch.

Diváci se můžou těšit na různé žánry. Na své si díky rodinným filmům Croodsovi nebo Království lesních strážců přijdou děti, milovníci komedií si můžou zajít například na českou klasiku Ecce homo Homolka nebo Perfect Days, ale chystají se i filmové trháky Rivalové nebo Avatar.

„Na film Rivalové jsem slyšela samou chválu. Jelikož jsem ho v kině propásla, do Háječku na něj určitě vyrazím!“ nechala se slyšet Budějčanda Pavla Kadlecová. Vloni se podle provozovatelů kina každého představení zúčastnilo průměrně 800 až 1000 návštěvníků.

Program na léto 2014

Červenec

10. 7. Revival
11. 7. Ecce homo Homolka
17. 7. Příběh kmotra
18. 7. Mafiánovi
24. 7. Vejška
25. 7. Rivalové
31. 7. Marečku, podejte mi pero

Srpen

1. 8. Croodsovi
7. 8. Kulový blesk
8. 8. Revival
14. 8. Milionář z chatrče
15. 8. Avatar
21. 8. Perfect Days - I ženy mají své dny
22. 8. Méďa
28. 8. Králova řeč
29. 8. Království lesních strážců

 


 

Kam dál?

Na Majálesu to žije, i kdyby trakaře padaly

úterý, 13. května 2014, 10:20

Déšť střídal kroupy, kroupy střídaly slunce... a tak pořád dokola. Navzdory aprílovému počasí v chladném máji se první den 11....

Nadšené děti si v Mraveništi hrají i na pilné včelky

pondělí, 12. května 2014, 12:31

Nákupní zónu na českobudějovické Lannově třídě zpestřuje od začátku května zajímavá atrakce. Mraveniště Vladimíra Větrovského,...

SOUTĚŽ: Lucie Bílá zazpívá v Českém Krumlově

pondělí, 12. května 2014, 10:29

Recitál několikanásobné Zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska zavítá v sobotu 24. května do zámecké...

Ženy na Dámské jízdě omámila vůně konvalinek

pondělí, 12. května 2014, 09:25

Byl pozdní večer, první máj, večerní máj byl lásky čas. Květnová Dámská jízda v multikině CineStar se sice neodehrála na prvního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.