Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kdybych byl architektem... tak by možná Budějce vypadaly jinak

úterý, 9. dubna 2013, 20:32

„Vezmi štětec, tužku, namaluj mi... ale kdepak, žádnou hrušku! Namaluj, co bys postavil, vytvořil, vymyslel, kdybys byl architektem.“ Taková byla výzva pro děti a studenty, kteří svá díla vystavují na výstavě s názvem Kdybych byl architektem v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou.

Ve výstavním sále AJG se představuje svět velké fantazie i výtvarného umění - a také velmi zajímavého pohledu na architekturu - na to, jaká je a hlavně jaká by mohla a měla být.

Svá díla představuje téměř padesát jihočeských mateřských, základních, středních i uměleckých škol. A je opravdu na co se dívat. Od nevšedně ztvárněných historických architektonických staveb a prvků přes současnou architekturu až po vizionářské stavby bližší i vzdálené budoucnosti.

Mladí autoři obrázky i trojrozměrnými exponáty vyjadřují nejen svá přání, ale také překvapivě propracované „architektonické“ nápady. Projekt ideální vesnice, město snů, mrakodrap, který je vlastně celým městem, ale i obrázky nebo modely rodinných domů, dětských hřišť, školních dvorů pro sport a hry... Nechybí ani fantazijní Zeď dětství, zajímavé návrhy autobusových zastávek nebo model krajiny se silnicemi, mosty, řekou či železnicí.

Výtvarníci - architekti se zamysleli i nad tím, jak by mohly a měly vypadat Budějce, co nám v našem městě chybí. Jejich díla by mohla být velmi inspirativní pro městské radní a zastupitele. Výstava Kdybych byl architektem v Alšově jihočeské galerii potrvá do 14. dubna.

 
 
 


 

Kam dál?

Budějčtí Vees se postarali o skvělou párty

neděle, 7. dubna 2013, 18:32

Kdo má rád rock'n'roll, neměl chybět na pátečním koncertu budějcké kapely Vees. Tahle mladá indie-rock'n'rollová tříčlenná...

Japonský architekt přivezl ukázat svou tvorbu Jihočechům

sobota, 6. dubna 2013, 16:24

V českobudějovickém Domě umění tento týden začala výstava japonského architekta Takešiho Hosaky. V jeho tvorbě mohou návštěvníci...

Příjemný večer přenesl Jihočechy do Indie

čtvrtek, 4. dubna 2013, 19:08

Taneční prostor Kredance uspořádal v závěru minulého týdne spolu s Centrem na podporu integrace cizinců příjemný večer za vůně...

Bauch Fakin Tour se v půlce dubna zastaví v Budějcích

úterý, 2. dubna 2013, 20:57

Je to tady! V pátek 19. dubna zničí budějckou Slavii holubí smečka HYPNO808 v čele s legendárním Hugo Toxxem, členem Supercrooo....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.