Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kdo má šanci získat dotaci na kulturu v Budějcích?

 
úterý, 3. ledna 2012, 15:46

Otázky, související s kulturou v Budějcích, patří k často diskutovaným a neméně často kontroverzním námětům. Ke všem dosavadním otázkám včetně té zásadní – Kdy se stanou Budějce městem kreativního průmyslu? – přibyla další: Kdo má šanci získat dotaci od města na kulturu ve městě?

Rada města na svém jednání schválila Pravidla dotačního programu na podporu kultury v roce 2012. Program je rozdělen do pěti námětových okruhů - Celoroční činnost, Reprezentace města, Kulturní projekty, Klubová scéna a Léto ve městě.

V oblasti podpory celoroční činnosti je cílem města podpora tanečních, folklórních, pěveckých, hudebních či dramatických souborů, spolků a subjektů, které se věnují své činnosti v Budějcích kontinuálně po celý rok.

Okruh Reprezentace města je určen subjektům, které se zúčastní různých žánrových soutěží, festivalů a prestižních akcí v zahraničí nebo na významné republikové úrovni.

Oblast Kulturní projekty je směřována k podpoře realizace kulturních událostí, které zásadním způsobem rozšiřují kulturní program v Budějcích, akcí, které iniciují zapojení vysokoškolských studentů do kulturního života ve městě, projektů, které oživují veřejný prostor města a také vícedenních akcí, které udržují a rozšiřují tradici kulturních aktivit v Budějcích.

Čtvrtý okruh chce podpořit klubovou činnost a pátý okruh je specifikován pro letní období – od 15. června do 1. září 2012 a kulturní akce v lokalitě centra, zejména ve venkovním veřejném prostoru, na náměstí Přemysla Otakara II., na Piaristickém náměstí, u KD Slávie, na Sokolském ostrově a tak dále.

Prioritní jsou představení pouličního divadla, koncerty, přehlídky a jiné. Tato oblast je zaměřena jak na oživení kultury v letních měsících pro obyvatele Budějc, tak pro zvýšení atraktivity pobytu turistů ve městě. Záměrem je vytvoření multižánrové nabídky s podmínkou spolupráce zúčastněných subjektů a koordinace propagace a produkce.

Celkem jsou na dotace pro kulturu z rozpočtu města pro rok 2012 vyčleněny čtyři miliony korun. Žádosti o dotace mohou kulturní subjekty – občanská sdružení, fyzické i právní osoby, obecně prospěšné společnosti a další – podávat od 16. prosince 2011 do 23. ledna 2012. O přidělení dotací rozhodne rada města v průběhu února a března.

O dotace na kulturní činnost nebo akce se mohou ucházet nejen výše zmíněné subjekty, ale také příspěvkové organizace zřizované městem, jejichž provoz a činnost jsou financovány z rozpočtu města. Je otázkou, jestli by akce pro městskou kulturu neměly realizovat ze svých standardních, městem sanovaných rozpočtů, a prostor pro získání dotací nechat těm subjektům, které takové finanční zajištění nemají?

 


 

Kam dál?

Adventní trhy skončily, náměstí vypadá jako staveniště

středa, 28. prosince 2011, 11:28

Budějcké Adventní trhy právě zažívají definitivní úklid. Šest kamionů bude v následujících dnech odvážet veškerý inventář...

V domě U Beránka vznikaly výrobky z ovčí vlny

pátek, 23. prosince 2011, 13:46

Vánoční atmosféra dýchala během každého adventního víkendu z budějckého domu U Beránka. O poslední sobotě před Štědrým dnem si...

Program kina se nezmění, filmy ale budou bez reklam

čtvrtek, 22. prosince 2011, 08:45

Multikino CineStar v Českých Budějovicích se také připojí ke státnímu smutku, a to pátek 23. prosince. Tento den nebude změněna...

Arpida získala díky andělské aukci přes půl milionu

čtvrtek, 15. prosince 2011, 07:42

V pondělí 12. prosince se od 18 hodin v budějckém Metropolu setkali všichni lidé dobré vůle, tak jak tomu při adventu má být....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.