Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jiří Lábus uvede Hydrobestiář v galerii Hrozen...

 
středa, 15. června 2011, 13:45

Výstavu pastelů TŘEBOŇSKÝ HIDROBESTIÁŘ z cyklu ŽIVOČICHOPIS malíře Tomáše Paula můžete ode dneška až do soboty 9. července zhlédnout v českobudějovické Galerii Hrozen. Vernisáž se uskuteční dnes od 17 hodin, výstavu uvede člen Studia Ypsilon pan Jiří Lábus.

Výtvarník Tomáš Paul (*1947 v Praze) vystudoval střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze obor scénografie a Divadelní akademii múzických umění v Praze, katedru scénografie u profesora Tröstera. Od roku 1978 je Paul tzv.  na „volné noze", meritem jeho tvorby je spolupráce s architekty v oblasti výstavnictví, audiovizuální tvorby, interiérové a designérské tvorby, dále divadelní scénografická a filmová animovaná tvorba. Malováním vývěsních štítů a malovaného nábytku se pražský výtvarník pokoušel principiálně obnovit tradici objektů v památkovém prostředí jako soudobou atraktivitu.

V současnosti se věnuje především volné autorské tvorbě, objevuje metody instinktivního vnímání světa a metodu sebereflexe.  Z toho vznikají neuzavřené cykly  - "Tušení ztraceného ráje" - "Magické krajiny", dále plastické objekty vytvářené intuitivní metodou dotyků s materiálem - papíru, jako nosiče energie a archetypální paměti - cyklus "Objekty a Oltáře" a cyklus světelných objektů – „Doteky světla“. Dalším neuzavřeným cyklem je „Živočichopis“, aneb v „Cimrmanovském duchu“ pojatá přehlídka autorem objevovaných a dokumentovaných nových druhů živočichů z hlubin. Spolupracoval například s divadly Laterna Magika Praha, Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích, Divadlem Labyrint Praha.

V Galerii Hrozen vystavuje Tomáš Paul svá díla již podruhé. Tato  galerie se od roku 1998, kdy vznikla, zaměřuje na prezentaci děl špičkových tuzemských a zahraničních grafiků, ilustrátorů, grafických designérů a karikaturistů od šedesátých let po současnost. Každoročně je věnován prostor také významným jihočeským autorům. Za svou třináctiletou  působnost připravila Galerie Hrozen na 80 autorských a tematicky zaměřených výstav. Svá díla zde představili například Adolf Born, Jiří Kolář, Zdenka Kabátová Táborská, Jaroslav Sůra, Eva Hašková, Jindra Čapek, Dušan Polakovič, Karel Valter a další. 

Autor: Olga Píšová, Budějcká Drbna

 


 

Kam dál?

Průběh II. trimestru aneb Už to přestává být tajemství...

středa, 15. června 2011, 10:42

V dnešní době je začátek druhého trimestru považován za takovou malou výhru v těhotenství. Nastávající maminka má větší klid na...

Útočníci zkopali na Sokolském ostrově mladíka do krve

úterý, 14. června 2011, 08:00

Neznámí agresivní útočníci napadli v noci na pondělí skupinku mladých lidí na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Jak řekl...

Jižní spojka? Nesmysl, který odmítáme, řekli Budějčáci.

pondělí, 13. června 2011, 21:06

V zasedací místnosti zastupitelstva na budějovické radnici 13.6.2011 proběhlo jednání o návrhu změny územního plánu, tzv. Jižní...

Na Hluboké padl nový Český rekord

pondělí, 13. června 2011, 18:53

Mažoretky Hlubocké Princezny připravily na páteční odpoledne skvělou akci jak pro děti z týmu, tak pro širokou veřejnost. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.

Česká diplomacie prověřila v JAR podmínky Krejčíře ve vězení

Pracovníci českého velvyslanectví v Jihoafrické republice minulý týden prověřovali, v jakých podmínkách žije v johannesburské věznici Čech Radovan Krejčíř, jaký má přístup k lékařské péči a ke komunikaci s právním zástupcem. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD). Po dřívější obdobné návštěvě u Krejčíře české velvyslanectví oficiálně podpořilo požadavky odsouzeného na zlepšení podmínek v tamním vězení.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.