Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeský kompas ukázal turistické příležitosti z regionů

 
neděle, 6. dubna 2014, 11:06

Již po sedmé se konal v DK Metropol veletrh cestovního ruchu. Po dva dny měli Jihočeši možnost dozvědět se o zajímavých místech, akcích a atrakcích svého regionu. Jihočeský kompas však není jen o propagačních materiálech a mapách.

Program byl jak v pátek, tak v sobotu zajímavý pro všechny věkové kategorie. Na podiu bylo možné vidět herce Václava Vydru, ukázku jihočeského baletu z představení Carmen, cestovatele Michala Vičara i kapelu JazZíka spol. 

Zejména děti si pak celý veletrh náramně užily. Na každém rohu si mohly něco vyzkoušet, vyrobit či se jen pokochat. „Moc se mi tu líbí. Už jsem si byla udělat figurku z marcipánu, namalovala jsem si několik obrázků a dostala jsem hodně bonbonů,“ řekla sedmiletá Anežka Doležalová. 

Dospělí měli možnost koštovat všelijaké dobroty od kozích sýrů po medovinu a každý návštěvník měl možnost zúčastnit se losování o pobytové zájezdy, poukázky na večeře v restauracích, poukazy na lázeňské procedury, vouchery na železniční dopravu a vstupenky na divadla, koncerty i výstavy.

 
 
 


 

Kam dál?

Za týden se lidem otevřou tajemná zákoutí

sobota, 5. dubna 2014, 20:12

V sobotu 12. dubna se otevřou v krajské metropoli vrata do dvorů, dvorků a dvorečků, které po celý rok zůstávají skryté. Odbor...

V městské dopravě může zaznít vaše báseň

čtvrtek, 3. dubna 2014, 11:13

Dubnový literární festival Literatura (ne)Žije nalezl vskutku originální podporu. Akce se zúčastní Dopravní podnik města České...

Do Budějc se chystají studenti z pěti zemí

čtvrtek, 3. dubna 2014, 10:43

Již podruhé se v Budějcích uskuteční mezinárodní projekt v rámci evropského programu Mládež v akci. Do Budějc se chystá 25...

VÍME PRVNÍ! Obnovená Nirvana vystoupí v Budějcích!

úterý, 1. dubna 2014, 08:33

Jen totální šílenec mohl ještě nedávno doufat, že se legendární Nirvana vrátí zpátky na scénu. Kurt Cobain byl natolik silnou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.