Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeský jazzový festival s Richardem Bonou na open air scéně

 
středa, 6. srpna 2014, 09:54

Celoroční projekt, převážně jazzových koncertů, s názvem Jihočeský jazzový festival - ČEZ 2014 představí světové kapely na letních scénách v Českých Budějovicích na Piaristickém náměstí (15. a 16. srpna) a jeden podvečer na Masarykově náměstí v Třeboni (14. srpna).

Stejně jako v každém ze tří předchozích ročníků se divákům představí různé podoby jazzové hudby v podání špičkových hudebníků jako je Richard Bona, Dave Douglas, Ian Ritchie, Sisa Feherová a další.

Jihočeský jazzový festival je projekt, který do jižních Čech přináší kvalitní hudbu v průběhu celého roku a letní open air scéna je jeho středobodem.

Tváří letošní letní části festivalu je Richard Bona, zpívající basový kytarista, který do Českých Budějovic přiveze zbrusu nový projekt jazzu, flamenca a africké hudby. Na pódiu se objeví osm hudebníků a dvě zpěvačky a tanečnice s programem, který byl poprvé představen veřejnosti na konci května tohoto roku ve Španělsku. Ve střední Evropě ještě uveden nebyl.

Bona je jedním z nejvytíženějších hudebníků planety. Jeho jméno figuruje v dlouhé řadě nahrávek či spoluprací s dalšími hvězdami jazzu i populární hudby jako je Bobby McFerrin, Mike Stern, Raul Midon, Joe Zawinul. Richard Bona vystupuje na pódiích od pěti let na vlastnoručně dělané nástroje a tvrdí se o něm, že dokáže zahrát na jakýkoliv nástroj.

Moderní současný jazz na open air festivalu zastupuje Dave Douglas, jeden z nejlepších a nejvšestrannějších trumpetistů světa, který přiváží neméně skvělý kvintet.

Iana Richthieho poslouchali na turné Dark side of the Moon desítky tisíc lidí, teď se můžete do jeho saxofonu zaposlouchat i vy.

Program letního festivalu

10. srpna - České Budějovice (Café Hostel) - 20:00 / vstup volný

 • Warm up: kapela JJZ 2014

14. srpna - Třeboň (Masarykovo náměstí) - 17:30 / vstup volný

 • Bobesh (České Budějovice) - smooth jazz
 • Sisa Feher Quartet aka Fehero Rocher (SK) - jazz, soul
 • Ian Richie´s Soho Project (UK/CZ) - jazz, funky

15. srpna - České Budějovice (Piaristické náměstí) - 17:00

 • Season Match (České Budějovice) - pop jazz
 • Ian Richie´s Soho Project (UK/CZ) - jazz, funky
 • Dave Douglas Quintet (USA) - modern jazz
 • 22:30 afterparty v klubu Highway 61 s kapelou Groovin High

16. srpna - České Budějovice (Piaristické náměstí) - 17:00 / vstupné 100 Kč (platí na oba dva dny)

 • Musiquarium (České Budějovice) - soul jazz orchestra
 • Markovič Funky Family (CZ/SK/CUBA) - funky
 • Richard Bona "Flamenco Project" (USA/Spain) - jazz, flamenco, afro music
 • 22:30 afterparty v klubu Highway 61 s kapelou Štěpán Markovič South Bohemia All Stars Band

Soutěž o vstupenky

Díky soutěži s Budějckou Drbnou můžete vyhrát šest volných vstupenek na festivalový program v Českých Budějovicích. K účasti stačí prostřednictvím formuláře zodpovědět do středy 13. srpna následující otázku a pak už jen čekat na slosování, které proběhne bezprostředně poté. Lístky si pak mezi sebe rozdělí rovným dílem tři čtenáři, každý tedy dostane dva lupeny.

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

SOUTĚŽ SKONČILA

Hlavní hvězda Jihočeského jazzového festivalu Richard Bona pochází z Kamerunu. Správně je tedy možnost B.

Dvě volné vstupenky vyhrávají čtenáři Dagmar Rychtaříková, Renata Alvarez a Pavel Fajtl. Blahopřejeme!

Tisková zpráva
www.jcjf.cz

 


 

Kam dál?

Při dřevosochařské show vyrábí pohádkové bytosti

úterý, 5. srpna 2014, 09:42

Od pondělka tohoto týdne probíhá v rámci prvního ročníku čtrnáctidenního charitativního festivalu Frymburkfest unikátní...

Hudební hvězdy zářily na festivalu v Rožmberku

pondělí, 4. srpna 2014, 17:42

Čtvrtá zastávka letního kulturního festivalu Hrady CZ je minulostí. Akce, která nemá na jihu Čech obdoby, přilákala na louku u...

Přívalový déšť vyhnal diváky ze střechy nákupního centra

pondělí, 4. srpna 2014, 14:15

Harmonikář a bavič Václav Koubek vystoupil minulý týden na střeše IGY Centra při stand up comedy show Na stojáka.

Ve Frymburku vystoupí Těžkej Pokondr a Dalibor Janda

neděle, 3. srpna 2014, 09:29

Frymburkfest - Lipno 2014 se přehoupl do své druhé poloviny. Pódium na hladině Lipenské přehrady bude během dnešního večera...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.