Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská vědecká knihovna slaví úspěchy s e-knihami

 
sobota, 18. října 2014, 09:30

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích získala po půl roce od doby, kdy spustila zcela novou on-line službu půjčování e-knih do chytrých mobilů, tabletů a čteček ocenění Knihovna roku 2014.

Ocenění udělené v kategorii „významný počin v poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“ převzal od ministra kultury ve čtvrtek 16. 10. ředitel knihovny Ivo Kareš. Služba, jež umožňuje stahování e-knih do mobilních zařízení přímo z katalogu Jihočeské vědecké knihovny, se setkala s velkým zájmem čtenářů.

„Od dubna letošního roku si čtenáři vypůjčili více než tisícovku e-knih. Počet titulů e-knih, ze kterých si čtenáři mohou nyní vybírat, překročil také tisícovou hranici a díky propojení s katalogem eReadingu.cz je k zapůjčení 1200 titulů. Daří se rozšiřovat i počet nakladatelství, která souhlasí s e-výpůjčkami," uvedl ředitel knihovny Ivo Kareš. 

„Čtenáři získali solidní nabídku českých titulů včetně bestsellerů, na jejichž tištěnou verzi máme v knihovně řadu rezervací. Lze si půjčit neomezené množství stejného titulu najednou. Nabídka e-titulů je průběžně aktualizována. Implementace do knihovního systému a velmi jednoduché provedení výpůjčky v PC i mobilní verzi katalogu knihovny přispělo k úspěchu nové služby,"  vypočítává výhody e-výpůjček Zuzana Hájková, náměstkyně ředitele.

Najednou je možné půjčit tři tituly. Vypůjčené e-knihy jsou k dispozici na tři týdny. Po uplynutí této doby se zapůjčená e-kniha automaticky znepřístupní. Díky mobilním aplikacím eReading.cz fungují výpůjčky na zařízeních s operačním systémem Android a iOS a dále na čtečkách eReading.cz. Pro zájemce je k zapůjčení čtečka e-knih přímo v knihovně.

Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích byla první knihovnou, která v ČR začala půjčovat e-knihy z produkce českých nakladatelů on-line. V současné době tuto službu nabízí i dalších deset knihoven.

Napsala Petra Mašínová
Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Milan Knížák bude přednášet o loutkách

čtvrtek, 16. října 2014, 14:58

Originální umělec a trn v patě minulého režimu. Milan Knížák patří k výrazným osobnostem České republiky. V pondělí 20. října se...

Jedineční J.A.R. oslaví v Budějcích 25 let

čtvrtek, 16. října 2014, 12:53

Vrcholem říjnového programu Café klubu Slavie je rozhodně koncert J.A.R. 25 let! Stálice české kvalitní muziky to v Budějcích...

V krytu civilní obrany nalezli zázemí mladí umělci

středa, 15. října 2014, 11:35

Je to zhruba rok, co se po Budějcích začala šířit zpráva, že muzikanti konečně naleznou pořádné zázemí. Byla to novinka, která si...

Knihovna díky své kešce láká všechny příznivce geocachingu

pondělí, 13. října 2014, 09:19

Pro každého, kdo propadl geocachingu je to určitě zajímavá zpráva. Jihočeská vědecká knihovna v Českých Budějovicích se zapojila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.