Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeská univerzita přivítá studentský festival Sofie se baví

 
pátek, 12. dubna 2013, 09:42

Ve středu 17. dubna proběhne v kampusu Jihočeské univerzity multižánrový festival Sofie se baví. Jedná se o kulturní akci, která je podporována městem České Budějovice, Jihočeskou univerzitou, Filozofickou fakultou a Jihočeským divadlem. Vstup pro všechny návštěvníky je zdarma!

Proč název Sofie se baví? Jméno Sofie pochází z řečtiny a znamená moudrost. Sofie je tedy ztělesněním moudrosti. A moudrost si potřebuje také někdy oddechnout. Proto skupina studentů z Filozofické fakulty Jihočeské univerzity nabídla Sofii pomocnou ruku ve formě jednodenního kulturního festivalu.

Sofiin program započne již dopoledne výstavami fotografů Alžběty Kočvarové a Jakuba Balouna. Od 12 hodin proběhne kreativní prezentace jednotlivých ústavů Filozofické fakulty, která nese název Odpoledne s humanoidy.

Hlavní program festivalu začíná v 15 hodin. Návštěvníci mají možnost zhlédnout divadelní představení Iluminace souboru Já to jsem a dále též Kejklíře Slávka. Nápaditou částí programu je možnost vyrobit si svůj vlastní odznáček a mnoho dalšího na workshopu Druid of the Moon.

Nejen nadšenci fotografie jistě ocení promítání známých Fotojatek. Na louce poblíž budovy fakulty bude vytyčen prostor, který nabízí jedinečnou příležitost komukoliv vyjádřit se jakýmkoliv způsobem, a to ve jménu ideje londýnského Hyde Park, kde se lidé již dlouhá léta nebojí vystoupit se svým názorem nebo uměleckým počinem na veřejnosti.

Pořadatelé jsou velice rádi, že pozvání na festival přijal a vařit přislíbil Martin Škoda. Jeho kuchařka Škoda nevařit nedávno získala prestižní mezinárodní ocenění na Gourmand World Cookbook Awards 2012.

A nakonec se dostáváme k části Sofiina programu, jež patří hudbě. V aule Jihočeské univerzity bude pro náročnější publikum připravena klubová scéna NAAB stage, kde vystoupí Odeur de Violettes, Psychedelický flákač na odstřel, rakouští MuttTricx a mnoho dalších.

Venkovní stage nabídne kapely Sandwitch, No Crapes, Lex Barker, Petting ZOO a Vees! Sofiiným hřebem večera bude táborská, Andělem ověnčená kapela Please the Trees.

Festival přislíbili zahájit děkan Filozofické fakulty Jihočeské univerzity prof. PaedDr. Vladimír Papoušek, CSc. a rektor Jihočeské univerzity Prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc. Festivalové aktuality je možné sledovat na Facebooku a Twitteru Sofie se baví nebo na webových stránkách.

Autorem Sofiina portrétu a vizuálu festivalu je grafik Michal Tejmar, který je též jedním z hlavních organizátorů celé akce. Dalšími organizátory jsou Peter Demeter, Jana Mikolášková, Tereza Müllerová a Anna Zrostlíková. Festivalovou znělku vytvořil Sofiin tým pořadatelů v čele s kreativcem Markem Svobodou.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Hudba Čankišou je inspirována legendou o jednonohém lidu

středa, 10. dubna 2013, 14:51

V pátek od devíti hodin večer to v Café Klubu Slavie rozjede sedmičlenná kapela Čankišou, která pronikla do povědomí posluchačů...

Ve Slavii se chystá jubilejní Retroparty

středa, 10. dubna 2013, 08:59

Po volbách se na internetu začaly objevovat obrázky s motivem „Ne každé retro je cool“. Zahoďme ale stranou politiku a pojďme se...

Kdybych byl architektem... tak by možná Budějce vypadaly jinak

úterý, 9. dubna 2013, 20:32

„Vezmi štětec, tužku, namaluj mi... ale kdepak, žádnou hrušku! Namaluj, co bys postavil, vytvořil, vymyslel, kdybys byl...

Budějčtí Vees se postarali o skvělou párty

neděle, 7. dubna 2013, 18:32

Kdo má rád rock'n'roll, neměl chybět na pátečním koncertu budějcké kapely Vees. Tahle mladá indie-rock'n'rollová tříčlenná...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.