Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedenáctá Retroparty bude největší v historii

 
středa, 16. října 2013, 15:08

Jedna z nejoblíbenějších budějckých kulturních akcí mezi mladými návštěvníky je opět tady. Retroparty Live se nově uskuteční hned ve dvou klubech najednou. Stovky lidí bavících se návratem do let minulých uvidíte v sobotu jak v prostorách Café klubu Slavie, tak i v sousedním Highway 61.

Prostorné zázemí dosud největší akci v historii Retroparty nabídne kulturní dům Slavie. V sobotu se otevřou dvě scény, dva bary a všichni tím pádem budou mít k dispozici dvakrát tolik místa. A aby toho nebylo málo, v jednom z klubů budou hrát na živo i kapely.

V kuřáckém Highway 61, tedy v levém křídle Slavie, uslyšíte skupinu Groovin High, Mustang Bluesride a Twisted Rod. „Živá hudba je vždy energičtější než reprodukovaná. Proto se můžete od 20 hodin těšit na kapely, které vám zahrají rock'n'roll, twist i blues a probudí ve vás ty nejlepší taneční kreace!“ zve na sobotu do Slavie jeden z organizátorů Petr Klika.

Do nekuřáckého Café klubu Slavie si pak můžete v dobovém oblečku zajít na tradiční Retro DJ's s těmi nejlepšími peckami 50. až 90. let. Hrát se bude až do rána. Vstupenky jsou k dostání v obou klubech za předprodejovou cenu 110 Kč, na místě budou stát 140 Kč.

Pořadatelé Double dance Retroparty navíc domluvili spolupráci s Dopravním podnikem města České Budějovice - všichni se vstupenkou na Retroparty mají nárok na bezplatné pořízení chipu pro nákup jízdenek na MHD online. „Díky chipu, za který se jinak platí, mimo jiné ušetří čas ve frontách,“ připomíná Klika.

Soutěž o vstupenky

Pokud chcete na Retroparty vyrazit zadarmo, zapojte se do soutěže s Budějckou Drbnou. Do sobotní 10. hodiny dopolední pište na adresu soutez@budejckadrbna.cz správnou odpověď na následující otázku a počkejte, zda budete vylosováni. Tři šťastlivci dostanou po jednom volném lupenu.

V jakém roce se narodila Marilyn Monroe?

A) 1918
B) 1926
C) 1933

K odpovědi nezapomeňte připojit své jméno a telefonický kontakt, abychom se mohli bezprostředně po losování s výherci spojit.

SOUTĚŽ SKONČILA

Marilyn Monroe se narodila v roce 1926. Správně je tedy možnost B.

Po jednom volném vstupu na dnešní Retroparty získávají čtenáři Jan Masopust, Ivana Laichmanová a Anežka Rucká. Blahopřejeme!

 


 

Kam dál?

Kam míří budějcká kultura? Směr nalajnovali v Ostravě

úterý, 15. října 2013, 07:13

Přesně dva roky uplynuly od představení projektového záměru přípravy Strategického plánu rozvoje kultury v Českých Budějovicích,...

Za nádražím vznikne pod zemí kulturní centrum

neděle, 13. října 2013, 10:20

Celkem 427 metrů čtverečních, čtyři prostorné místnosti, strojovna, sociální zařízení, dva nouzové východy. Tak vypadá momentálně...

Sušené rybí maso poprvé k ochutnání na hrázi rybníka

pátek, 11. října 2013, 12:47

Budějcká Drbna zve o víkendu na dvě zajímavé akce, které se sice nekonají v regionu, na Třeboňsko to ale je coby kamenem dohodil....

Legendární folková kapela Nezmaři slaví pětatřicetiny

pátek, 11. října 2013, 06:46

Nezmaři, jedna z nejstarších kapel současné folkové scény, slaví tento týden pětatřicetiny. Své fanoušky provedla historií při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.