Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Japonský architekt přivezl ukázat svou tvorbu Jihočechům

 
sobota, 6. dubna 2013, 16:24

V českobudějovickém Domě umění tento týden začala výstava japonského architekta Takešiho Hosaky. V jeho tvorbě mohou návštěvníci vystopovat respekt k tradici, ale i prvky současných technologií, patrná je souhra přírodních a geometrických forem.

Osmatřicetiletý Hosaka patří podle kurátora Michal Škoda k nejrespektovanějším mladým autorům moderní japonské architektury. Českobudějovická výstava je první jeho evropskou aktivitou.

Hosaka se představuje projektem, který nazval podle koncepce Ku u so u (Fantazie). V rámci instalace má divák možnost se procházet mezi skicami, které přibližují autorovu představivost, nebo se může posadit na jednu z jeho skládacích židlí.

„Když vytvářím architektonický návrh, vždy si dělám skici, ze kterých se ovšem 99 procent nepovede. Ve zbývajícím procentu však objevuji úžasné věci. Devadesát devět procent mých Ku u so u jsou mé nezdařené pokusy, ale i tak jsem se rozhodl, že tyto skici nechám volně se vznášet. Jedná se o jistý otevřený náhled do mé reality architekta,“ řekl Takeši Hosaka novinářům. Rád by, aby všichni zažili onen miniaturní svět fantazie mezi skutečností a architektonickým návrhem.

Hosaka absolvoval v roce 2001 architekturu na Jokohamské univerzitě, kde od loňska působí jako pedagog. Od roku 2004 vede vlastní architektonické studio, projektuje soukromé domy, kancelářské budovy, školky, školy i restaurace a navrhuje také stoly a židle. Za své stavby získal několik mezinárodních ocenění.

Výstava v Domě umění na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. potrvá do 3. května.

Zdroj: ČTK
Foto: Dům umění

 


 

Kam dál?

Příjemný večer přenesl Jihočechy do Indie

čtvrtek, 4. dubna 2013, 19:08

Taneční prostor Kredance uspořádal v závěru minulého týdne spolu s Centrem na podporu integrace cizinců příjemný večer za vůně...

Bauch Fakin Tour se v půlce dubna zastaví v Budějcích

úterý, 2. dubna 2013, 20:57

Je to tady! V pátek 19. dubna zničí budějckou Slavii holubí smečka HYPNO808 v čele s legendárním Hugo Toxxem, členem Supercrooo....

FOTO: V Café Klubu Slavie se tančila latina

úterý, 2. dubna 2013, 16:18

Jestli vás momentální počasí stejně jako většinu lidí štve, přináší vám Budějcká Drbna kulturní tip, díky kterému se báječně...

V budějckém multikině se uskutečnila první Pánská jízda

pátek, 29. března 2013, 15:54

Dámské jízdy v multikině CineStar nejsou ničím neobvyklým. Pohodová atmosféra, welcome drink, tombola a film. Aby to ale mužům...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.