Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hudební hvězdy roztančily zaplněnou náplavku

pátek, 10. října 2014, 12:48

Odhadem přes osm tisíc lidí se sešlo ve čtvrtek na náplavce u Dlouhého mostu. Po roce se do Českých Budějovic vrátila akce t-music Back to School, která letos přivezla známá jména české hudební scény. Mezi hlavní účinkující patřila ska kapela Sto zvířat a přes čtvrt století hrající Chinaski.

Lidé se na náplavce začali scházet již ve tři hodiny odpoledne, v tu dobu totiž celá akce začala. Celkem do Budějc organizátoři pozvali pět kapel a časový plán přiřkl každé skupině na vystoupení 50 minut. Výjimkou byli Chinaski, kteří hráli přes hodinu až do samého možného konce, a to 22. hodiny.

Ve tři hodiny odpoledne celý program odstartovala kapela ATMO music, po ní vystoupili Dolls in the Factory, pražská kapela s budějckou rodačkou Anetou Galisovou Prague Conspiracy, legendární Sto zvířat a tečku za celým programem udělali již zmínění Chinaski.

Festival se oproti minulému roku přesunul do prostorů pod Dlouhým mostem, což s ohledem na rekordní účast byl od organizátorů dobrý tah. Lidé zaplnili skoro celé parkoviště, seděli na svazích, schodech a pořadatele může tento zájem určitě těšit.

Do redakce Budějcké Drbny však dorazil i negativní ohlas na průběh akce. „To, co se okolo dělo, bylo brutální. Městská policie absolutně ignorovala kolaps, který způsobil dav v řádu tisíců neurvalých a podnapilých návštěvníků, a to jak před, tak i po koncertě. Návštěvníci nekontrolovaně chodili po silnici a útočili na jedoucí auta,“ stěžuje si čtenář, který si nepřeje být jmenován.

„Městská policie byla asi patnáct minut telefonicky nedostupná, a když se jim člověk konečně dovolal, tak místo vysvětlení nebo omluvy se setkal s arogancí a neurvalostí. Ale hlavně nebyl nikde jediný strážník, aby řídil dopravu, popřípadě se staral o klid v ulicích. K tomu ještě bylo kvůli koncertu vypnuto veřejné osvětlení, které ale nebylo včas zapnuto... Takže horor, tma, chaos. Státní policie po zavolání byla drzá a řekla, že je to akce města, tak ať si to zajistí samo,“ dodal ještě naštvaný Budějčák.

 
 
 


 

Kam dál?

Švestkové trhy patří řemeslníkům i originálnímu zboží

pátek, 10. října 2014, 09:28

Českobudějovické náměstí Přemysla Otakara II. ve čtvrtek obsadili stánkaři. Začaly tu tradiční Podzimní neboli Švestkové trhy,...

V Café klubu Slavie zazní rock&roll, folk i bluegrass

čtvrtek, 9. října 2014, 13:13

O rozmanitém programu budějckého Café klubu Slavie jsme psali již mnohokrát, a tak není třeba se k tomu znovu vracet. Pojďme tedy...

Film o budějckých vědcích měl prostor i na Ekofilmu

sobota, 4. října 2014, 12:53

Na několika filmových festivalech mohou během října vidět diváci dokumentární film o terénním výzkumu českobudějovických vědců a...

Na prvním Šalmanovickém dýňobraní se podílela celá vesnice

čtvrtek, 2. října 2014, 08:04

Dýňové špízy, dýňová omáčka, dýňový džus, drobenkový dýňový koláč, dvoubarevný dýňový řez s kokosem, dýňová polévka, slaný štrúdl...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.