Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hudební hvězdičky posledních let rozněžní Slávii

 
středa, 8. února 2012, 08:55

Pro veliký úspěch letního festivalu Okolo Třeboně, který vloni oslavil již dvacet let, si budou moci Budějčáci připomenout letní fesťákovou pohodu i v zimě. Venku se sice sedět nebude, ale i v Café klubu Slavie se bude dát příjemně relaxovat třeba při poslechu české Norah Jones, Žofie Kabelkové.

Zimní Okolo Třeboně můžete spolu s Budějckou Drbnou navštívit už tuto sobotu od 17 hodin v českobudějovickém Café klubu Slavie. První zimní verze tohoto festivalu nám představí největší objevy posledních let, které vzešly z festivalové soutěže Houpací kůň.

Ozdobou večera bude Žofie Kabelková, největší talent nové písničkářské generace. Kritika jí přirovnává k Alanis Morissette či Norah Jones. Za album Peřiny z vody je nominována na cenu Anděl.

Mezi dalšími kapelami se představí českobudějovičtí  Epy de Mye, poprocková formace Jana Přesličky, která sbírá úspěchy v řadě soutěží. Na kontě mají i čtvrté místo za jejich debut v žánrových cenách Anděl.

Přijede se nám předvést i pražská skupina My3.avi, která hudebně krouží na hranici popu a jazzu. Osobitý zvuk tvoří trubka, housle, kytara, harmonika, perkuse, píšťala, baskytara a bicí.

Také k nám zavítá severočeská skupina Pavel Houfek Band, jejíž lídr, Pavel Houfek, bývá právem označován za pěveckého nástupce Dana Bárty.

Těšit se spolu s Budějckou Drbnou, která vám z tohoto příjemného zimního večera přinese reportáž a plno fotek, můžete i na kapelu Zhasni, která za poslední roky získává jednu cenu za druhou. Hudebně staví na zádumčivém klavíru, akustické kytaře a rockové rytmice.

Máme se tedy na co těšit!

Foto: archiv Café klubu Slavie

 


 

Kam dál?

Hudební smršť se tento týden žene na Budějce

pondělí, 6. února 2012, 11:28

Druhý únorový týden nabídne Budějčákům hned několik hudebních lahůdek. Přijměte proto pozvání na ty nejzajímavější.

Do hvězdárny dorazil unikátní 300 let starý exponát

čtvrtek, 2. února 2012, 09:15

Chtěli byste spatřit unikátní astronomický přístroj, který za tři stovky let své existence doputoval z vyšebrodského kláštera...

Jihočeská žabka skáče v literárním rybníčku už deset let

úterý, 31. ledna 2012, 12:05

Žádná žába na prameni, ale naopak pramen inspirace a motivace k literární tvorbě. To je soutěž Psaní pod Černou věží o cenu...

Bartoška a spol. včera vyprodali Metropol

úterý, 31. ledna 2012, 07:54

Jiří Bartoška, Zuzana Bydžovská či Nina Divíšková. To jsou nejznámější herecká jména, která se v pondělí představila pod Černou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.