Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hudbou a tancem k srdcím lidem s autismem

 
úterý, 26. srpna 2014, 13:55

Tento týden v pátek od pěti hodin odpoledne pořádá spolek Autisté jihu v českobudějovickém Kredance v Riegrově ulici 51 kulturní charitativní večer. Veškerý výtěžek akce bude věnován na podporu osob s poruchou autistického spektra.

Součástí programu bude projekce filmu Srdcem tanga, který vznikl na pomoc osobám s autismem v Kalifornii, a je věnován navazování mezilidských kontaktů lidí s autismem prostřednictvím tance.

Film produkovala Dr. Liza Krassner (University of California Irvine), která se večera osobně zúčastní. Spolu s ní přijede také hollywoodský filmový štáb, který se na vzniku tohoto dokumentu podílel.

Se štábem z Los Angeles bude možno diskutovat o natáčení filmu a v rámci diskuze bude současně natáčen dokument o této akci.

Dalším hostem večera bude americký hudebník Joe Powers, autor neobyčejně působivé hudby k filmu Srdcem tanga. V průběhu večera budou k vidění scénické tance dětí s hendikepem pod vedením Světlany Mládkové.

Program bude dále obsahovat přednášky odborníků na téma autismu v současné společnosti a prodejní výstavu fotografií fotografa Michala Sironě.

Vstupné činí 50 Kč.

Tisková zpráva
www.autiste-jihu.cz

 


 

Kam dál?

UNESCO nejspíše nebude trvat na odstranění točny

neděle, 24. srpna 2014, 19:43

UNESCO nejspíše nebude trvat na vymístění otáčivého hlediště z barokní zahrady v Českém Krumlově. Svitla naděje na postavení...

Na milovníky umění čeká nová tvůrčí akce

neděle, 24. srpna 2014, 15:34

Letní výtvarná výstava se v Budějcích tradičně těší velkému zájmu. Sochy obdivují našinci i turisté, malí, velcí, staří i mladí....

RECENZE: Želvy Ninja ještě do polívky nepatří!

pátek, 22. srpna 2014, 18:23

Začátkem 90. let to byl neskutečný kult. Želví ninjové, Tříska, Trhač... Bylo v Čechách dítě, které by se do prvního filmového...

Rockový mejdan na Holkově nejen s Alkeholem a Harlejem

pátek, 22. srpna 2014, 10:00

Letní parket Holkov zažije dnes večer rockový mejdan. Pod širým nebem vystoupí na jednom místě hned čtyři kapely. Po skupinách...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.