Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Horečka sobotní noci s Královnami tance

 
pondělí, 31. října 2011, 09:44

Večer a noc v sobotu 5.listopadu bude v KD Vltava patřit Královnám tance. Budějcká taneční skupina Dancing Queens oslaví 10 let svého působení na budějcké taneční scéně – a vše nasvědčuje tomu, že ho oslaví ve velkém stylu!

Skupina Dancing Queens vznikla v roce 2001 a na začátku měla 12 členek. V současné době má skupina 80 členů, od školních dětí až po dospělé. Jak uvedla zakladatelka skupiny a její vedoucí Dana Svobodová, tvoří Dancing Queens v roce 2011 šest skupin – dvě pro děti 7 – 11 let, dvě pro juniory od 12 do 15 let a dvě pro tanečnice a tanečníky od 15 let. V tanečním studiu se věnují především stylům disco dance, show , house, break, jazz , street dance, hip hop a dalším tanečním trendům. Pravidelná tréninková činnost Dancing Queens sklízí úspěchy na tanečních soutěžích a přehlídkách, na kterých pravidelně získávají ocenění a uznání odborníků i veřejnosti. Mimořádně efektní jsou nejen kostýmy z autorské návrhářské dílny Dany Svobodové, ale i její choreografie, které jsou atraktivní už svými názvy: Arest, Inferno, Pandemonium, Planeta D.Q.I. a další.

Sobotní Dance Show Dancing Queens slibuje super taneční večer, ve kterém DQ představí nejen většinu choreografií uplynulých deseti let, ale i choreografie nové, připravené speciálně pro slavnostní večer. Hosty večera budou Naděžda Kabelová a taneční skupina Victims, po skončení show se mohou návštěvníci těšit na after party, na které určitě bude tanec jedním z hlavních motivů.

Prožít večer s Královnami tance můžete v sobotu 5.listopadu od 18 hodin v Kulturním domě Vltava v Budějcích.

 


 

Kam dál?

Zmizí z kulturní mapy Budějc muzeum motocyklů??

pondělí, 31. října 2011, 09:39

K nevítaným zprávám v říjnu patří informace, že Jihočeské muzeum motocyklů po osmi letech v budějcké Malé Solnici na základě...

Moucha z Černé věže již brzy odletí

čtvrtek, 27. října 2011, 10:22

Budějcké náměstí Přemysla Otakara II. mělo od června zajímavou ozdobu. Na prostředním okně Černé věže směrem k náměstí Přemysla...

Výstava fotografií kontroverzního Jana Saudka

středa, 26. října 2011, 11:08

Pokud jste tak ještě neučinili a mátě rádi umění, můžete až do 29. října navštívit Komorní galerii u Schelů (Pozn. red.: Galerie...

Soutěž o 2 lístky na film A.Nellis "Perfect Days"

středa, 26. října 2011, 09:48

Včera jsme slíbili, že vyhlásíme soutěž o dva lístky na dnešní Dámskou jízdu v Multikině Cinestar. Součástí této akce bude...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.