Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Holanďan rozvíří prach tanečního prostoru Kredance

 
čtvrtek, 29. března 2012, 17:56

Už v sobotu budete mít jedinečnou možnost vrátit se zase na chvíli do doby, kdy v módě byla jednoduchá elegance podtrhnutá ozdobnou čelenkou a hořící cigaretou na dlouhé špičce, kdy se lesklé materiály šatů tančících dam třpytily jako koule na vánočním stromku, kdy swing ovládal vaše tělo i duši.

 Do Českých Budějovic se vrací historicky nejpopulárnější tanec Lindy Hop, dříve známý jako Holanďan. Taneční prostor Kredance připravil sérii sobotních tanečních kurzů zaměřený na tanec Lindy Hop, jehož název vznikl původně podle přeletu Atlantiku Charlese Lindberga z Paříže do New Yorku v roce 1927.

První sobotní kurz se bude proto konat 31. března v rámci dní Francouzské kultury v Budějovicích. Další kurzy budete moci navštívit 28. dubna, 26. května a poslední proběhne 30. června letošního roku. Každá tato lekce bude zakončena společenskou událostí tančírny Lindy Hop, kde si tento dynamický tanec, založený převážně na improvizaci, užijete se vší parádou.

Tančit v páru nebo sólo budete pod vedením manželů Fojtových, kteří se swingu věnují již třináct let. Během této doby získali se svou taneční skupinou Oldies několik titulů mistrů České republiky a také titul mistr světa IDO v kategorii Special Couple Dance.

„Muži, naleštěte lakýrky! Ženy, nasaďte čelenky a oblečte si sváteční šaty, jelikož společenská událost Tančírny Lindy Hop čeká právě na vás!“ zve spolumajitelka Kredance Barbora Čepičková všechny milovníky tance na tuto výjimečnou událost.

 


 

Kam dál?

Jarda Kužel s Ádou Větvičkou přivezli Okresní přebor

pondělí, 26. března 2012, 11:30

Delegace tvůrců nové české komedie Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka dorazila v neděli večer do budějckého multikina...

Dotkněte se historie, lákala Jihočeská vědecká knihovna

neděle, 25. března 2012, 13:32

Výstava pěti mimořádných děl, ze kterých by si každý milovník historie a literatury, ale nejen on, vybral to své, se uskutečnila...

Krása orchidejí v Metropolu doslova vyráží dech

sobota, 24. března 2012, 15:50

Výstavní prostory kulturního domu Metropol se proměnily v barevnou záplavu tropických rostlin. V pátek 23. března tam začal 13....

Je to tady: Předpremiéra Okresního přeboru už v neděli!

pátek, 23. března 2012, 10:08

Dlouho očekávaný snímek z dílny tvůrců televizního seriálu Okresní přebor se poprvé objeví na plátně už tuto neděli od 18.30...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.