Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hluboká bude hostit filmový festival Voda, moře, oceány

 
pondělí, 9. září 2013, 18:38

Voda, moře, oceány 2013 - jubilejní desátý ročník mezinárodního filmového festivalu - bude zahájen tento týden ve čtvrtek v Hluboké nad Vltavou. Festival představí 31 filmů z 12 zemí světa, bohatý doprovodný program a setkání s mnoha zajímavými hosty.

Hlavním festivalovým centrem bude Kulturní centrum a kino Panorama s přilehlou kavárnou Relax Bali, projekce pro veřejnost a školy poběží rovněž ve čtvrtek, pátek a sobotu v ZOO Ohrada a některé části programu budou připraveny v Relaxačním a regeneračním centru Hluboká.

Festival vyvrcholí sobotním Ceremoniačním večerem, kterým budou provázet prezident festivalu Steve Lichtag, světoznámý filmař, potápěč a dobrodruh, a viceprezident festivalu Jindřich Soukal, který mimo jiné představí projekt na Bali - Occupied by sea (Obsazeno mořem).

Dalšími významnými hosty festivalu budou Sir James Mancham, první prezident Republiky Seychely a spoluzakladatel World Future Council, dále Gwilym Sicobo, od roku 2010 velvyslanec cestovního ruchu Republiky Seychely v České republice a následně také obchodní a investiční zástupce Seychel pro Českou republiku a východní Evropu.

Hlavní hvězdou festivalu je David Hannan, renomovaný australský filmař, umělec, pedagog a ochránce životního prostředí. Oceánskou říši zkoumá a dokumentuje více než 50 let a za svou činnost získal mnoho mezinárodních cen a uznání. Mimo jiné je několikanásobným nositelem Emmy jako kameraman i mediální producent, který pracuje hlavně v tropických a mírných vodách okolo Austrálie, Antarktidy, Papui - Nové Guinei, Filipín a Bornea.

Je rovněž zakladatelem Ocean Ark Alliance, celosvětové neziskové organizace se sídlem v Austrálii, která dnes zastřešuje jednu z nejkomplexnějších a velmi významných sbírek na téma mořské vědy a digitálních médií. Jeho firma Plankton Productions sídlí v Austrálii a dnes vlastní jeden z největších nezávislých archivů tropického mořského světa v HD video.

Hosty festivalu dále budou Emeria Wilujeng Amir Siregar, Její Excelence ambasadorka Indonéské republiky v České republice, Richard Jaroněk, potápěč, filmař a fotograf, Petr Horký, filmař, cestovatel, moderátor, Tomáš Krejčíř, herec a moderátor, a mnozí další.

Kromě hlavního programového bloku, zaměřeného na tematickou filmovou produkci, nabídne festival Voda, moře, oceány 2013 také výstavu Voda očima dětí - výtvarné práce dětských autorů čestného partnera festivalu centra Arpida budou vystaveny ve foyer KC Panorama v Hluboké.

I letos Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Česko - Indonéskou obchodní a turistickou komorou a Ambasádou Indonéské republiky pořádají informační a diskusní panel o obchodních možnostech ve smyslu nových podnikatelských příležitostí Touches of Indonesia (Doteky Indonésie).

Festival ozdobí rovněž cestopisná výstava Století Miroslava Zikmunda v prostorách Relaxačního a regeneračního centra Hluboká. Je fragmentem dokumentárních fotografií, jež slavná dvojice Zikmund a Hanzelka nashromáždila za více než 75 let svého života cestovatelů. Dozvíme se rovněž něco o průběhu prací na stejnojmenném filmovém projektu, který bude mít premiéru na podzim roku 2013.

V Relaxačním a regeneračním centru bude souběžně probíhat tematický týden Doteky Indonésie, jehož programem je setkání se zajímavostmi indonéské kultury, přírodního bohatství, životního stylu a také indonéské kuchyně, kterou bude připravovat uznávaná indonéská šéfkuchařka Putri R. Mumpuni.

Připraveny jsou workshopy tance a batikování, které povedou renomovaní indonéští umělci a speciální indonéské masáže, které budou provádět maséři z Indonésie.

Vše nasvědčuje tomu, že bohatý program festivalu bude důstojnou oslavou 10. výročí svátku všech příznivců tajemného a krásného podmořského a vodního světa.

Foto: archiv Steva Lichtaga

 


 

Kam dál?

Hop Trop v minipivovaru dokázali, že pořád „Umíííí!“

neděle, 8. září 2013, 11:46

Dobrá muzika, příjemné prostředí a pohoda - tyto tři prvky charakterizují Folkový klubový večer v pivovarském dvoře 1....

Na Sokolském ostrově dnes vyroste Skautská pouť

sobota, 7. září 2013, 01:24

Skauti v Českých Budějovicích dnes od 10 do 16 hodin pořádají tradiční pouť na Sokolském ostrově. Na začátku školního roku chtějí...

Patchworkářky vystavují svá díla v tanečním prostoru

sobota, 7. září 2013, 01:14

Slyšeli jste někdy slovo patchwork? Doslova to znamená „vyrobeno ze záplat“. Tak nějak to totiž v dávné Anglii vzniklo. V...

Electro undergroundoví Midi Lidi vystoupí ve Velbloudu

pátek, 6. září 2013, 11:15

V rámci akce Týden obyčejného šílenství pořádané občanským sdružením FOCUS České Budějovice vystoupí dnes od 21 hodin v Mighty...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.