Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Handifest přiveze do Budějc Xindla X a Blue Effect

 
čtvrtek, 8. května 2014, 12:11

Před několika dny vylétla do vzduchu smutná zpráva, že na Budějovickém Majálesu nevystoupí ani skupina Kabát, ani Tomáš Klus, ba ani Mandrage. Co by to ale bylo za párty květen bez nějakého mainstreamu? Lahodí vašemu uchu nějaká ta Xindlovina nebo tóny Hvězdáře od UDG?

Organizátoři Handifestu, který se v kampusu Jihočeské univerzity uskuteční už 28. května, především myslí na rodiče s postižnými dětmi, kvůli nimž celou akci pořádají.

Nedávno Budějcká Drbna přinesla rozhovor s hlavním organizátorem a otcem celé myšlenky. Veškerý výtěžek ze vstupenek půjde na čtyři rodiny s postiženými dětmi.

A na koho se tedy v Budějcích můžete těšit? Vystoupí Xindl X obdařený neobvyklým talentem břitce pojmenovávat věci tak, jak jsou, krásná rusovláska Bára Zemanová, legenda mezi rockovými hvězdami Blue Effect, kteří nás baví už od roku 1968, již zmínění a vždy poetiční UDG, rock'n'rollem sršící Imodium a zapomenout nelze ani na uskákané a z puberty nikdy nevycházející Rybičky 48 či jihočeskou kapelu Just, jejíž členové jsou právě organizátoři celé dobročinné akce.

Nadační fond Handifest uspořádá celkem tři festivaly. Cena vstupenek v předprodeji, který probíhá v síti Ticketstream až do 25. května, je 150 Kč. Na místě je základní cena 200 Kč, při předložení použité jízdenky MHD z daného dne pak 180 Kč.

„Naším mottem je heslo ‚benefice jinak‘. Chceme pomáhat lidem, kteří to potřebují, ale nechceme od návštěvníků peníze proto, že se jedná o charitu, ale proto, že za své peníze dostanou pořádnou porci kvalitní muziky,“ shrnuje poslání festivalů předseda správní rady nadačního fondu Jan Šátava.

 


 

Kam dál?

FOTO: Studentský elektronický festival je v plném proudu

středa, 7. května 2014, 11:38

První ročník Studentského elektronického festivalu pokračuje i dnes na louce u kolejí Jihočeské univerzity. Na akci celkem...

Budějovický Majáles nabídne rekordně bohatý program

úterý, 6. května 2014, 18:15

Celkem 213 umělců se během pěti dní představí na letošním Budějovickém Majálesu. Ten se snaží nabídnout alternativu k velkým...

Z louky u kolejí bude znít elektronická hudba

úterý, 6. května 2014, 08:55

Dnes a zítra se v kampusu Jihočeské univerzity uskuteční Studentský elektronický festival, který na třech pódiích nabídne několik...

Sobotní Retroparty provětrala skříně prarodičů

pondělí, 5. května 2014, 09:24

Byl časný večer, třetí máj. Už když jste se blížili k centru, muselo vám být jasné, že ten den není něco s módou v Budějcích tak...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.