Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Grilovačka u VŠTE, autokino, pohodička... To je Majáles!

středa, 14. května 2014, 14:32

Oči už se Budějcké Drbně klíží, přesto jí Majáles nedá spát. Je to ale holka vytrvalá a nezapomněla na kulturu, dobré jídlo ani na oblíbené autokino. I v úterý vyrazila na řadu akcí, a tak přináší report a spoustu fotek z toho nejlepšího, co nabídl druhý den Budějovického Majálesu.

Speciální majálesová trolejbusová linka

O moment překvapení se od dvou hodin odpoledne do desíti hodin večer postarala speciální hudební majálesová linka, která jezdila v okruhu přes zastávky Mariánské náměstí - Poliklinika Sever - Senovážné náměstí - Nádraží - Palackého náměstí a opět Mariánské náměstí. V autobuse se představilo šest hudebníků i skupin, které zahrály všem cestujícím a každému zpříjemnily cestu do nebo z práce či školy.

Grilovačka VŠTE

Další ročník známé akce Grilovačka VŠTE se letos poprvé uskutečnil v rámci Budějovického Majálesu. I když část večera propršelo, dorazil na akci velký počet lidí, kteří si užili živou hudbu v podání kapel The Duffs a Pub Animals a posléze i reprodukovanou hudbu od DJs Ramela, Runyho, Gizzyho nebo Andre Morettiho. Areálem VŠTE voněly grilované klobásy i maso a organizátoři zajistili jak sudy s točeným pivem, tak i míchané drinky a další nápoje.

Vernisáž Lény Brauner

Aby Drbna nevypadala jenom jako pařmenka, vydala se i za opravdickou kulturou, a totiž na vernisáž Lény Brauner. Tahle neotřelá malířka s ocasem přijela do Budějc v rámci Majálesu ukázat několik svých originálních obrazů. Něžné malby se zvířecími motivy vypadají jako z jiné planety a v kavárně s názvem Černé oči porcelánových šálků budou ještě nějakou dobu viset.

Autokino pod Dlouhým mostem

Déšť ani zdaleka nevadil návštěvníkům oblíbeného autokina. Na nábřeží u náplavky se už dlouho před začátkem promítání začaly srocovat řady aut a nedočkavých diváků. Kolem dvou stovek vozidel a jejich osazenstev vytvořilo skvělou atmošku. Promítal se hororový fantasy snímek Constantine.

Napsali Šárka Kotzinová a Jan Homolka

 
 
 


 

Kam dál?

Kino v Háječku bude v létě znovu promítat zadarmo

středa, 14. května 2014, 10:43

Šestnáct filmů uvede během července a srpna Letní kino Háječek. Jeho provozovateli, kterým je kino Kotva, se opět podařilo...

Na Majálesu to žije, i kdyby trakaře padaly

úterý, 13. května 2014, 10:20

Déšť střídal kroupy, kroupy střídaly slunce... a tak pořád dokola. Navzdory aprílovému počasí v chladném máji se první den 11....

Nadšené děti si v Mraveništi hrají i na pilné včelky

pondělí, 12. května 2014, 12:31

Nákupní zónu na českobudějovické Lannově třídě zpestřuje od začátku května zajímavá atrakce. Mraveniště Vladimíra Větrovského,...

SOUTĚŽ: Lucie Bílá zazpívá v Českém Krumlově

pondělí, 12. května 2014, 10:29

Recitál několikanásobné Zlaté slavice Lucie Bílé za klavírního doprovodu Petra Maláska zavítá v sobotu 24. května do zámecké...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.