Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Gerbera zažila jeden z nejlepších koncertů tohoto roku

pondělí, 30. dubna 2012, 10:31

Podpantofláci z Prahy zavítali do Českých Budějovic a předvedli perfektní show, na kterou budou příchozí ještě dlouho vzpomínat. Kapely Monkey Business a PSH vystoupily společně na pódiu v Kulturním domě Gerbera a předvedly Jihočechům, jak skvěle dokáže rap šlapat za doprovodu živé hudby.

Vystoupení těchto dvou úspěšných kapel se odehrálo ve čtvrtek 26. dubna od osmé hodiny večerní. Sál Gerbery se pomalu plnil a nic nenaznačovalo tomu, že by se tu měl odehrát koncert. Pódium bylo zakryté černou plachtou i v devět hodin večer. Příchozí začínali nervózně přešlapovat. Najednou se však ozvalo: „Dobrý večer!“ a sálem se rozezněly taneční tóny. Plachta byla kousek poodhrnuta a DJ Mike Trafik rozjel výbornou párty, při které se publikum dostávalo do té správné nálady.

V nejlepším se plachta roztáhla celá a na pódium vyskočila kapela Monkey Business. „Chvilku jsem nic neviděl, než si oči zvykly na prudké světlo, ale pak jsem se musel hrozně smát. Matěj měl fakt ránu. Vybledlá zelená šusťáková souprava mu opravdu sekla. Potom jsem se zaměřil na Tonyu Graves, která mi padla do oka jako druhá. Její šílené zdravotní šatičky mě dostaly. Když jsem spatřil Romana Holého ve svatebních šatech, říkal jsem si, že takhle kapela opravdu nikdy nezklame,“ svěřil se za neustálého smíchu jeden z příchozích Budějčáků.

Kapela to na pódiu parádně rozjela. Matěj Ruppert řádil a Tonyi grimasy bavily publikum v prvních řadách. Peneři na sebe nechali chvilku čekat, ale najednou se vřítili na pódium a skvělá show pokračovala. Zazněly pecky jako Praha, Vím já, Můj rap, můj svět či Podpantofláci, všechno za doprovodu Monkey Business, které rozvášnily snad všechny příchozí, kteří pařili jak o život.

Jeden z fanoušků až tak, že se nutně chtěl předvést před všemi. Ze zákulisí okamžitě vyběhla ochranka, ale akčního posluchače zřejmě zachránilo triko s nápisem Monkey Business a PSH, protože Matěj ho nechal vylézt k němu nahoru a užít si svou chvilku slávy. Tu si můžete spolu s ním vychutnat ve fotoreportu Budějcké Drbny.

Přidávalo se hodně písniček. Nejdříve si aplaus užili PSH, po nich se před lidmi znovu objevila kapela Monkey Business – a jakoby se jim nechtělo končit, hráli stále dál. Matěj se nakrucoval v elastickém úborku bez spodního prádla nad hlavami příchozích fanynek, nechyběl ani skok do publika, který vyšel až na druhý pokus.

Kapela dohrála, rozloučila se a potlesk nebral konce. Obě skupiny se opět vrátily, jistě k překvapení všech, a pokračovaly v jízdě. Budějcká Drbna nedělala nic jiného, než zapínala a vypínala foťák, protože když už byla přesvědčena, že jeden z nejlepších koncertů roku končí, tak rozhodně nekončil. Překvapení střídalo úžas.

Nakonec nám ještě Matěj předvedl své umění plivat oheň a po třech hodinách skvělé muziky jsme konečně mohli vyrazit plni energie a dojmů do svých domovů. „Skvěle jsem si zařádila. Věděla jsem, že to bude pecka, ale že taková, to mě nenapadlo. Super, super, super, šla bych klidně ještě jednou,“ řekla Drbně se zářícíma očima jedna raperka.

 
 
 


 

Kam dál?

Majáles opět probudí ulice Českých Budějovic!

neděle, 29. dubna 2012, 19:30

A je to tady zase! Velkoúžasný týden, kdy České Budějovice ožijí multikulturním festivalem, se koná už od roku 2004.

Výstava Slavné vily představuje i objekty v Budějcích

pátek, 27. dubna 2012, 06:07

Slavné vily ve slavné vile. To je základní charakteristika zajímavé výstavy, která potěší nejen znalce historie a architektury....

SOUTĚŽ: Vyhrajte lupen na PSH a Monkey Business!

čtvrtek, 26. dubna 2012, 11:05

Unikátní turné PSH a Monkey Business se přehouplo do druhé poloviny a pomalu se blíží ke svému závěru. Jednou z posledních...

Do Café Klubu Slavie vtrhne Vltava! Vyhrajte vstupenky

středa, 25. dubna 2012, 13:00

Uplynuly již dva roky od doby, kdy česká hudební scéna zažila návrat jedné z nejoriginálnějších tuzemských kapel. Skupina Vltava...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.