Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTOREPORT: Sto zvířat hrálo na klavír v bordelu

 
pondělí, 15. října 2012, 10:08

Název nového alba se dá vysvětlit různě. V pátek však rozhodně žádný bordel v Kulturním domě Slavie nebyl. Posluchači byli ukáznění a ze začátku se drželi od pódia spíš v povzdálí. Budějcká Drbna to samozřejmě chápe, vždyť jeden nikdy neví, co se může stát, když na jeviště vypustíte osm zvířat.

Jak to již bývá zvykem, trvalo přes půl hodiny, než koncert vypukl. Asi je to tak správně propočítané, protože odbavit takovou hromadu ska nadšenců u okýnka s pivem dalo jistě práci. V osm hodin by totiž Sto zvířat museli hrát v šatně, aby měli nějaké posluchače.

Ovšem jak zazněly první tóny hudby, sál se zaplnil. Většina Budějčáků přihlížela, pár nadšenců tančilo, ale kotel ani bordel v něm neproběhl.

„Člověk si jde poslechnout jejich novou hudbu a nakonec zjistí, že ho stejně berou ty skvělý starý songy a nečeká na nic jiného, než se rozezní místností. To pak do žil vjede taková energie a radost. Sto zvířat poslouchám už asi patnáct let a musím říct, že nejlepší koncerty byly v Českém Krumlově v malém baru, kde s námi kapela popíjela, pak něco zahrála, my se mohli ušlapat, zase popila, poseděla. Mělo to lepší atmosféru než tyhle velký akce, i když dneska je atmoška fajn. Taková spíše zádumčivá,“ zavzpomínala Andrea Vorlová.

Estetika nového alba Hraju na klavír v bordelu, díky kterému se odehrál tento koncert, si libuje ve velkolepých pokleslých burleskních aranžích, kde se kabaret setkává s dekadencí, nadsázkou i parodií.

Proto se tedy zpěvačka Jana Jelínková objevila na pódiu v krásných červených šatech s labutěnkou, proto střídání čepic a klobouků, proto ten červený neonový nápis Hotel Bellevue. Prostě skvělý dekadentní večírek!

 


 

Kam dál?

Sto zvířat představí budějckému publiku novou desku

pátek, 12. října 2012, 08:27

Známá česká kapela hrající rytmické songy ska vydává novou desku. Sto zvířat pojmenovali nové album opět originálně a po...

Festival Nohama na zemi se vrátil po roce do Budějc

čtvrtek, 11. října 2012, 16:31

Tento týden se toho v Budějcích děje opravdu hodně - univerzitní Votvírák, studentské párty a také festival Nohama na zemi. Na...

Chcete pařit? Gangster Trippin chystá dvě akce v řadě

středa, 10. října 2012, 19:39

Gangster Trippin On Tour zavítá ve čtvrtek do budějckého Café Klubu Slavie, v pátek pak s extra hostem Djem Pixiem do Cehnic.

Za kliku Modrých dveří ve čtvrtek vezme Lenka Dusilová

úterý, 9. října 2012, 21:27

Držitelka hudební ceny Anděl v kategorii zpěvačka roku vystoupí nadcházející čtvrtek večer od 20 hodin v Hudebním klubu Modrý...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.