Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTOREPORT: Budějce tento týden žijí Majálesem

pátek, 10. května 2013, 09:07

Čtvrtý den Majálesu je za námi a návštěvníci pořád nemají dost. I Budějcká Drbna vychutnává tento sváteční týden plnými doušky a přináší report z těch nejlepších akcí, které navštívila.

Už v pondělí město krásně ožilo a Budějčáci si mohli užít skvělé zahájení přímo ve středu města. Projekce na vodní stěnu, fireshow, Silent disco a další doprovodný program, to vše přineslo majálesové pondělí.

V úterý se Drbnička vydala na Sokolský ostrov, kde je po dobu Majálesu postaven stan, ve kterém najdete vše, co je k Majálesu potřeba. Třeba stage, na níž mimo jiné vystoupili mladí jihočeští Lex Barker. Kapela, která spolu hraje jen krátce, ale uměla to pěkně rozbalit.

Stan na Sokolském ostrově přes den funguje jako kavárna, hospoda a v jedné části si můžete zakoupit majálesová trika či placku.

Po koncertě na Sokoláku se Budějcká Drbna vydala na oldies do Slavie. Je v podstatě jedno, kam vás vítr zanese, jelikož Majálesem žije celé město a společenský ruch je opravdu všude.

Ani ve středu neseděla Drbna doma. Jen bylo potřeba trochu zvolnit tempo, aby vydržela až do soboty. Sokolský ostrov patřil hlavně rodinám s dětmi. Vystoupil tady Dětský soubor ZUŠ, loutkoherecký soubor Já to jsem a večer si mohli návštěvníci poslechnout Velký ZUŠ band.

O kousek dál na Zlatém mostě probíhal od tří hodin piknik CBArchitektury. Na umělém trávníku se tu pod širým nebem sešlo několik desítek hostů a při příjemném hodování mohli poslouchat kytarové brnkání nebo jen tak vychutnávat modré nebe a báječnou atmosféru. Oproti minulému roku byl piknik vylepšen velkou houpačkou, zavěšenou přímo na mostě k radosti všech přítomných (nejen) dětí.

Když se Budějcká Drbna příjemně občerstvila, rozhodla se udělat i něco pro své zdraví. Majáles totiž není jen o kultuře a najde se tu i sportovní vyžití. Ze Sokolského ostrova se běžel pětikilometrový běh Stromovkou.

Organizace běhu nebyla sice nejlepší, trasy byly špatně značené a běžci často zmatení. Nutno ale říci, že Drbničce by nepomohly ani metrové šipky ukazující směr, jelikož trochu přecenila své síly a podcenila přípravu. Zato se báječně přeplácala na pikniku, což přineslo neblahé následky a běh si trochu zkrátila.

Aby sportovní výkon vystřídal zase nějaký kulturní zážitek, zaskočila potom do Café Klubu Slavie. Od devíti hodin zde zahrálo divadlo T601 nevšední komedii o všedních záležitostech. Slavie byla plná a všichni se náramně bavili neřízeným humorem a nadsázkou, jakou herci T601 do Budějc přinesli.

Doufejme, že Budějcká Drbna vytrvá a Budějčáci si spolu s ní vychutnají i zbylé dny jedinečného multikulturního festivalu, který v České republice nemá obdoby.

 
 
 


 

Kam dál?

Náměstí se proměnilo v taneční parket

úterý, 7. května 2013, 13:47

Krásný jarní podvečer a následně i večer přivítal ve městě první majálesový den. A Budějcká Drbna by nebyla tou správnou drbnou,...

Majálesová nálada už visí ve vzduchu!

neděle, 5. května 2013, 17:04

Po návštěvě Pražského Majálesu musí Budějcká Drbna konstatovat, že se upřímně těší na takovou tu naši domácí atmosféru...

Sestra Dana Fleischmana dala Lucerně novou tvář

úterý, 30. dubna 2013, 15:53

Lucerna zažije už tuto sobotu Znovuzrození. Přestože se to dlouho drželo pod pokličkou, diskotéka známá široko daleko v...

Areál pivovaru se chystá na velkolepý Budvar Fest

pondělí, 29. dubna 2013, 15:23

Šestý ročník hudebního Budvar Festu proběhne opravdu ve velkém stylu a nabídne i velmi zajímavý doprovodný program. V areálu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.