Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Ve švýcarském cirkuse zavlála česká vlajka

pondělí, 4. března 2013, 12:23

Ušlechtilí koně, exotická zvířata, šikovný pejsek, žongléři, akrobaté nebo klaun. Ano, do Budějc dorazil cirkus, a to až ze Švýcarska! První páteční představení Budějčáci téměř vyprodali. Nebylo se čemu divit, protože v Cirkuse Louis Knie bylo opravdu hodně k vidění.

Rodina Louis Knie je oceňována za drezůru krásných ušlechtilých arabských a fríských koní. Pyšní se exotickými zvířaty, které bylo možné si během přestávky prohlédnout. Největší úspěch sklízelo přítulné mládě velblouda, které se od každého nechalo pohladit.

Vystoupení zvířat střídali akrobaté, kteří předváděli neuvěřitelné kreace, žonglér, jenž sklidil největší aplaus při kouscích se šikovným psem Jackym, či odvážní motorkáři, kteří předvedli jízdu v ocelové kouli smrti.

„Když začal jezdit jeden, tak jsem si říkala, že je šikovnej. Jak přijel druhý, tak už jsem se opravdu divila, a při třetím jsem přestala dýchat, protože to, co tam předváděli za kličky, bylo opravdu šílené. Stačila by malinkatá chyba a nejspíš bychom byli svědky ošklivé podívané,“ pověděla Budějcké Drbně ještě se zatajeným dechem Jana Vrbková.

Celým večerem pak provázel James Biasini z Itálie, který předváděl klauniádu nové generace. Leckteří návštěvníci měli možnost si srandu užít na vlastní kůži i v manéži.

Téměř dvouhodinové představení nenadchlo pouze Budějckou Drbnu, ale i ostatní návštěvníky. „Zezačátku jsem byl trochu zklamaný, ale nakonec jsem naprosto nadšený a šel bych klidně znova,“ řekl Jan Koukal.

Bojíte se do švýcarského cirkusu vyrazit s dětmi, protože tam nebudou nikomu rozumět? Není důvod! Šašek mluví anglicky, navíc se pokouší používat i několik českých slov, a všechny další informace pro návštěvníky jsou namluvené do češtiny.

Do Cirkusu Louis Knie, který stojí na parkovišti u Výstaviště, si můžete zajít až do neděle 10. března. Ve všední dny se hraje od 17 hodin, o víkendu začínají představení ve 14 a 17.30 hodin.

 
 
 


 

Kam dál?

Café Klub Slavie oslavil rok provozu a čeká ho hvězdné jaro

čtvrtek, 28. února 2013, 12:26

Na blížící se jarní měsíce připravil budějcký Café Klub Slavie pro své návštěvníky doslova hvězdný program. V bývalé restauraci...

SOUTĚŽ: Modrý dveře otevře Luboš Pospíšil

středa, 27. února 2013, 20:17

Další z legend české hudební scény zavítá tradičně ve čtvrtek večer do Modrých dveří. V tamním hudebním klubu se tentokrát od 20...

V Café klubu Slavie dnes vystoupí Kabaret Kajbar

pátek, 22. února 2013, 14:46

Všichni příznivci Kabaretu Kajbar se mohou těšit na dnešní oslavu pátého výročí v prostředí Café klubu Slavie. Kabaretní uskupení...

Laco Lučenič ve Fabrice s unikátním klubovým pořadem

čtvrtek, 21. února 2013, 17:48

Slovenský multiinstrumentalista, skladatel, producent a velký znalec hudební scény 60. let Laco Lučenič vystoupí tuto sobotu v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.